BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Mężczyzna siedzi przy stole. W dłoniach ma książkę. Uśmiecha się

Wieczory poetyckie Zygmunta Marka Miszczaka

Wtorek, środa i czwartek 5-7. IV. 2016 r. były dniami czterech spotkań poetyckich z Zygmuntem Miszczakiem.

We wtorek autor książeczki pt. „Kup mi, mamo, gwiazdkę z nieba” zaproszony został do Przedszkola nr 49 w Lublinie przy ul. Pana Balcera 11, zaś w czwartek spotkał się w Bibliotece nr 24 przy ul. Juranda 7 z dziećmi z klas I-III. Organizatorami tych wieczorków były: Przedszkole Koszałka Opałka nr 49 w Lublinie, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego Filia Nr 24 w Lublinie oraz Fundacja Wspierania Rozwoju Osobistego „Studeo”.

Środa była dniem promocji nowo wydanej przez Wydawnictwo NORBERTINUM książki poetyckiej pt. „Śladem ojców”, stanowiącej zbiór wierszy patriotycznych. Tomik ten, podobnie jak w wypadku zbioru „Kup mi, mamo, gwiazdkę z nieba”, jest pięknie ilustrowany przez członkinię ZPAP Agnieszkę Wójtowicz. Tego dnia jego autor wraz z ilustratorką skorzystali z zaproszenia do Dzielnicowego Domu Kultury „Czechów” przy ul. Kiepury 5A oraz do Osiedlowego Klubu „Miniatura” przy ul. Śliwińskiego 1 w Lublinie.

„Dzisiejsza Kawiarenka Literacka z Zygmuntem Markiem Miszczakiem upłynęła we wspaniałej atmosferze. Nie zabrakło humoru poety i uśmiechu na twarzach dzieci. Dziękujemy Wszystkim obecnym za stworzenie tego klimatu a w szczególności dzieciom, które w zabawny i spontaniczny sposób wchodziły w dialog z poetą.”

„Na dzisiejszym spotkaniu z poetą Zygmuntem Markiem Miszczakiem nie zabrakło słońca – ani za oknem, ani na twarzach obecnych Gości. Dzieci z niesamowitą ciekawością i zaangażowaniem słuchały wierszy czytanych przez poetę, chętnie odpowiadały na stawiane przez niego pytania i same je zadawały. Były tak oczarowane spotkaniem, że nie chciały go zakończyć.”

„Interesującą lekcję patriotyzmu dał uczestnikom spotkań Klubu Młodych Duchem Zygmunt Marek Miszczak, który, wraz ilustratorką Agnieszką Wójtowicz, zaprezentował swój najnowszy tomik „Śladem ojców”.”

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies