BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Art Brut

Wernisaż wystawy zbiorowej artystów ArtBrut

W dniu 13 czerwca 2018 roku w Galerii Ar Brut w Centrum Kultury w Lublinie odbył się wernisaż wystawy zbiorowej artystów.

Ekspozycja prezentuje trzy postawy artystyczne: Iwony Mysery, Mikołaja Ławniczaka i Henryka Żarskiego, rozpostarte pomiędzy kategoriami miłości, seksu, totemizmu. Obsesji i religii. Z jednej strony minimaliści i konceptualiści brut now Iwona Mysera i Mikołaj Ławniczak, w przypadku których obsesja zmienia się w totemizm a medium gazeta ujawnia skryte pragnienia outsaiderów.

Z drugiej strony mamy klasyczną narrację Henryka Żarskiego, w którego świecie nie ma rozgraniczenia na to co ludzkie i boskie. We wszystkich przypadkach postać kobiety czy pożądanego mężczyzny równa jest świętości. Połączenie tego co zwykłe i codzienne narzuca się w obrazach Madonn i przedstawieniach modelek w pracach Mikołaja Ławniczaka, idolach Iwony Mysery czy zakochanych par Henryka Żarskiego.

Fot. Kamil Artur Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies