BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner promujący wydarzenie

Wernisaż wystawy Kamila Janczewskiego „Sprzątanie świata” – 22 marca / z tłum PJM

Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza na bezpłatny wernisaż pt. "Sprzątanie świata" autorstwa Kamila Janczewskiego, który odbędzie się 22 marca 2024 r. o godz. 19:00 w siedzibie Galerii przy ul. Popiełuszki 5.

Wernisaż będzie tłumaczony na polski język migowy Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego (tłumaczenie Jolanta Gromada) oraz na język ukraiński (Volodymyr Dyshlevuk).

O wystawie

Kamil, po przeprowadzce do stolicy, chcąc pozwolić sobie na odrobinę luksusu w postaci niezalegania z czynszem i spożywania regularnych posiłków, szuka pracy. Wiedziony swoją dawną, chłopięcą fascynacją, jak i eko-ambicjami weganina, postanawia zatrudnić się w charakterze śmieciarza.
Podjęcie pracy jako ładowacz nieczystości stałych nie miało motywu artystycznego. Kamil po prostu chodził do roboty. Jego dzień charakteryzowały: wstawanie o trzeciej rano, wielogodzinne jazdy samochodem, taszczenie ciężkich kontenerów i narażenie na niespodziewany sparing ze szczurami. Ale, oczywiście, życie to nie tylko praca. Resztkami sił fizycznych i psychicznych Kamil randkował na Tinderze i uczył się podstaw jazzu na klarnecie.
Na recyklingowo-multimedialnej wystawie Kamil Janczewski retrospektywnie przeżuwa zebrane doświadczenia z kilkumiesięcznego okresu bycia śmieciarzem. Światem, który chciałby posprzątać, jest przede wszystkim jego życie.

O autorze

Kamil Janczewski urodził się w Gorzowie Wielkopolskim i tam chce być pochowany. Aktualnie mieszka w Warszawie. Lubi brzydką sztukę. Uczy się grać na pianinie i klarnecie.

Dostępność:

Wystawa na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć nauszniki wyciszające i wózek. Ciche godziny na wystawie obowiązują w środy od 15:00 do 19:00. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi.
Wystawa będzie czynna do 5 maja 2024 (wtorek – niedziela, godz. 12:00-19:00)
Wstęp: 8 zł (na wernisaż wstęp bezpłatny)
Kuratorka: Emilia Lipa

Wideozaproszenie w języku migowym Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego

Źródło: labirynt.com

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies