BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Wystrzał z broni na Dziedzińcu Zamku Lubelskiego

Weekend z archeologią na Zamku Lubelskim

W pierwszy weekend września na Zamku Lubelskim odbyła się III edycja "Weekendu z archeologią", w ramach której osoby z dysfunkcją wzroku mogły wziąć udział w ścieżce edukacyjnej z audiodeskrypcją tzw. touchtour.

Na dwa dni wnętrza zamku, dziedziniec a także wzgórze opanowali rekonstruktorzy historii. Wydarzenie rozpoczął korowód grup rekonstrukcyjnych z Placu Litewskiego na Zamek Lubelski, gdzie zaprezentowano dawne rzemiosła, inscenizacje, pokazy i warsztaty.

Na godz. 12:00 zaplanowano touchtour, w którym wziął udział jeden uczestnik z dysfunkcją wzroku. Podczas spaceru pomiędzy stanowiskami historycznymi mężczyźnie asystowali pracownicy Muzeum Narodowego w Lublinie. Uczestnik dotykał: XVII-wiecznej broni, elementów uzbrojenia, historycznej odzieży i nakryć głowy a także przedmiotów codziennego użytku. Pracownicy i rekonstruktorzy z dużą otwartością i zaangażowaniem dzielili się swoją wiedzą i snuli wyczerpujące opowieści o odległych czasach.

Galeria zdjęć

Tekst i foto: Wiktoria Kwiecień

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego”
realizowanego w okresie 06.06.2023 – 11.12.2023 r.
przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl, w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies