BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący wydarzenie

W tłumaczeniu – Konfrontacje Teatralne 2022 [PJM]

Centrum Kultury w Lublinie, Wrocławski Teatr Współczesny i Konfrontacje Teatralne zapraszają na spektakl "W tłumaczeniu" - performatywny monodram Adama Stoyanova, wybitnego głuchego poety i aktora.

Spektakl prowadzony w języku polskim i w Polskim Języku Migowym Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego odbędzie się 30 października 2022 (niedziela) o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków 12.

Bilety można nabyć online lub w kasie CK, czynna jest w poniedziałek w godz. 10:00 – 17:00, wtorek-piątek 10:00 – 18:00 oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym.

Twórcy spektaklu, Wojtek Ziemilski i Wojtek Pustoła, postawili przed aktorem zadanie – z pozoru proste – przetłumaczenia kilku wierszy Różewicza na Polski Język Migowy. Wspólnie z tłumaczką, Katarzyną Głozak, aktor próbuje przekazać utwory Różewicza w języku, który wymaga nie tylko innej semantyki, ale całkowicie innego konstruowania znaczeń.

Poezja Różewicza jest budowana na scenie od nowa, ujawniając nieoczywiste interpretacje i zaskakujące, a czasem kontrowersyjne sensy.

Jednocześnie spektakl staje się opowieścią o języku migowym, języku cielesnym, trójwymiarowym, który gestem i mimiką buduje przestrzeń poezji. Tym samym odsłania przed osobami słyszącymi sposób komunikowania się za pośrednictwem języka migowego.

Obserwując głuchego aktora na scenie, zaczynamy lepiej rozumieć świat Głuchych. Spoglądamy także na siebie i na nasz sposób komunikacji, dla Głuchych niejednokrotnie dziwaczny, a nawet przerażający.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies