BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Zdjęcie różowych płatków tulipanów. Na środku napis: Dzień Kobiet

W Dzień Kobiet – o zdrowiu

Miasteczko zdrowia i urody ma przypomnieć mieszkankom Lublina, by regularnie dbały o swoje zdrowie.

Akcja ma zwrócić uwagę na konieczność wykonywania badań profilaktycznych.

W niedzielę (8 marca) na terenie Galerii Olimp w godzinach 14:00-18:00 odbędą się spotkania ze specjalistami, porady lekarskie, wykonanie badań pomiaru glikemii i ciśnienia tętnicznego oraz naukę udzielania pierwszej pomocy.

Akcja prozdrowotna zorganizowana z okazji Dnia Kobiet ma przypomnieć o tym, jak ważne są cykliczne badania profilaktyczne. Oprócz przeciwdziałania chorobom nowotworowym, takim jak rak piersi oraz rak szyki macicy, organizatorzy chcą zwrócić uwagę mieszkańców na różnorodność oferty w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki, którą oferują podmioty medyczne na terenie Lublina.

Miasteczko Zdrowia i Urody ma zachęcić kobiety do wykonywania badań profilaktycznych i do większej dbałości o swój stan zdrowia. W programie porady specjalistów, konkursy i porady kosmetyczne. Nie zabraknie także występów artystycznych m.in. pokaz formacji tanecznej GAMZA, występy artystyczne dzieci i młodzieży z Lubelskich Domów Kultury.

Więcej na stronie Samorządu Miasta Lublin.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies