BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na sali jest grupa osób. Osoby trzymają wysoko plakat z napisem WTZ Janowski.

VIII Olimpiada Równych Szans

„Nie ważne, który jesteś na mecie, bo i tak jesteś lepszy od tych siedzących w domu”

W dniu 25.09.2019 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, wzięli udział w imprezie sportowo-rekreacyjnej pod hasłem „VIII OLIMPIADA RÓWNYCH SZANS Milejów 2019”. Organizatorem Olimpiady było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Milejowie, a cała impreza odbyła się w Szkole Podstawowej w Łańcuchowie.

Osoby stoją na boisku. Jest ich pięć osób. Starszy mężczyzna i kobieta trzymają różowy plakat z napisem WTZ Janowica.
Drużyna z WTZ w Janowicy 

W zawodach wzięło udział 8 drużyn. Wśród nich byli:

 • WTZ Janowica
 • ŚDS Świdnik
 • POW Włodawa
 • ŚDS Łęczna
 • ŚDS Sosnowica
 • ŚDS Milejów
 • WTZ Świdnik
 • WTZ Stacja Świdnik II.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy reprezentowali:

 • Daniel Leus
 • Magda Porębska
 • Małgorzata Wnętrzak
 • Marcin Szul
 • Marcin Rutkowski.

Organizatorzy rozpoczęli całą imprezę od przywitania zawodników, ich kibiców oraz opiekunów drużyn. Po tym, wszystkie drużyny odbyły oficjalny marsz z pochodnią olimpijską w koło sali gimnastycznej. Następnie przedstawiciele drużyn losowali kolejność w jakiej brali udział w konkurencjach. WTZ Janowica wylosowała numer 1 – zawsze pierwsi zaczynali konkurencje.

Rozgrywki odbyły się w następujących dyscyplinach sportowych: rzut do celu, przeciąganie liny, tor przeszkód.

Na sali gimnastycznej kobieta idzie po linii. Za nią stoi grupa osób.

Pierwszą konkurencją był tor przeszkód liczony na czas, a w nim przekładanie przez ciało hula-hop, przejście po linii utrzymując jajko na drewnianej łyżce, przekładanie woreczków z jednego kosza do drugiego, bieg slalomem i zakończenie przełożeniem hula-hop przez ciało. W tej konkurencji okazaliśmy się najszybsi i zajęliśmy zaszczytne 1 miejsce.

Drugą dyscypliną był trzykrotny rzut woreczkami do hula-hop. Uczestnicy starali się jak mogli i wywalczyli w tej konkurencji 3 miejsce.

Osoby stoją na sali gimnastycznej w dwóch grupach. Po prawej stronie mężczyzna i kobieta trzymają się za ręce. Po lewej stronie trzy osoby stoją naprzeciwko siebie.

Ostatnią dyscypliną było przeciąganie liny. Z jedną drużyną wygraliśmy, niestety z drugą przegraliśmy.

Grupa osób stoi na dwóch krańcach sali. Trzymają oni długi sznur i ciągną go.
Przeciąganie liny 

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji okazało się, że Warsztat Terapii w Janowicy zajął 2 miejsce, z czego cała drużyna bardzo się ucieszyła. Wszyscy dostali medale i dyplomy oraz statuetkę dla całej drużyny. Po zakończeniu wszyscy udali się na posiłek regeneracyjny.

Z medalami, dyplomami i pucharem – 2 miejsce. 

Uśmiechnięci i dumni ze swoich osiągnięć wróciliśmy do Warsztatu w Janowicy, gdzie pochwaliliśmy się swoimi wynikami. Udział w sportowej rywalizacji, sprawił że uczestnicy doświadczyli sukcesu, pozytywnych emocji, a to z pewnością wpłynęło pozytywnie na przebieg rehabilitacji społecznej.

Sylwia Majcher
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies