BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Bieg ludzi na wózkach inwalidzkich

„VIII Kryterium Uliczne Asów Biłgoraj – Józefów 2011”

W sobotę 16 lipca 2011 r., z okazji 10-lecia stowarzyszenia „Podaj dłoń” w Józefowie, odbyło się „VIII Międzynarodowe Kryterium Uliczne Asów Biłgoraj” – Józefów 2011 pod hasłem „Razem możemy więcej” zorganizowane przez Stowarzyszenie Integracyjno – Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych „SIRON” w Biłgoraju.

Rano zakwaterowano uczestników w internacie przy ulicy Cegielnianej w Biłgoraju, następnie z pomocą wolontariuszy zajęliśmy miejsca w autokarze i ok. godziny 9 pojechaliśmy do Józefowa. Tam wpisano zawodników na listy i wydano im numery startowe.

Wszystkich przywitał: burmistrz Józefowa pan Roman Dziura, w towarzystwie prezesa Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Rodzinie „Podaj Dłoń” pani Barbary Wojciechowskiej, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury pani Beaty Zaśko, przewodniczącego Rady Miejskiej pana Andrzeja Wojtyło oraz prezesa Stowarzyszenia Integracyjno – Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych „SIRON” w Biłgoraju, głównego „sprawcy” tego biegu, pana Wiesława Ostasza.

Po krótkiej rozgrzewce nastąpił start. Trasa to 2,5 km nową ścieżką rowerową przy ulicy Kościuszki do Majdanu Nepryskiego dla zawodników z tetraplegią oraz w obie strony tj. 5 km dla zawodników z paraplegią.

Po kilku minutach pierwsi zawodnicy dojechali do Majdanu Nepryskiego, dla zawodników z tetraplegią była to już meta, a zawodnicy z paraplegią zawrócili i jechali do Józefowa, gdzie linia startu była także linią mety.

W kategorii tetraplegii kobiet:

 1. Stanisława Maciejewska

W kategorii tetraplegii mężczyzn:

 1. Piotr Nowak
 2. Józef Jeleń
 3. Leszek Włosek

W kategorii paraplegii kobiet:

 1. Bożena Czechoniuk
 2. Maria Mulawa

W kategorii paraplegii mężczyzn:

 1. Mirosław Sudoł
 2. Sylwester Wojtasz
 3. Artur Koch
 4. Marek Iwanicki
 5. Marcin Kruczek
 6. Mirosław Kratiuk
 7. Janusz Hałas
 8. Henryk Grasza
 9. Dariusz Iwańczyk
 10. Kuba Ostasz

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w niedzielę 17 lipca w Józefowie w trakcie festynu „Dni Józefowa”.

Dzielnie walczył ze starszymi i mocniejszymi najmłodszy zawodnik – ośmioletni Kuba Ostasz z Tomaszowa Lubelskiego, czym wzbudził ogólny podziw i sympatię. W dowód uznania otrzymał specjalny puchar i nagrody ufundowane przez organizatorów.

We wszystkich działaniach organizacyjnych i porządkowych pomagali pracowici wolontariusze Magdalena Jarszczak, Krzysztof Klimecki i Sebastian Adamczyk.

Kazimierz Adomat

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies