BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Osoby są na sali gimnastycznej. Mężczyzna stoi na jednej nodze a drugą ma w powietrzu. Za nim stoją ludzie.

VII Olimpiada Równych Szans

W dniu 27 września 2018 r. w Łańcuchowie odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna pod hasłem „VII Olimpiada Równych Szans”, w której nasi uczestnicy wzięli udział. Organizatorem zawodów sportowych było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Milejowie. Celem akcji było promowanie aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, a dzięki sportowej rywalizacji uczestnicy doświadczyli pozytywnych emocji, poczucia sukcesu, wspólnoty, co korzystnie wpływa na przebieg ich rehabilitacji społecznej.

„Aktywność ruchowa jest biologiczną potrzebą człowieka”

Osoby siedzą na krzesłach- trzech mężczyzn i dwie kobiety. Patrzą wprost w obiektyw i uśmiechają się.

W zawodach wzięło udział 9 drużyn pięcioosobowych z różnych ośrodków, w tym także dzieci ze Szkoły Podstawowej z Łańcuchowa. W konkurencjach sportowych uczestniczyły drużyny z: WTZ Janowica, ŚDS Milejów, ZAZ Łęczna, Stacja Świdnik II, WTZ Mełgiew, WTZ Świdnik, ŚDS Łęczna, POW Włodawa i Szkoła Podstawowa z Łańcuchowa.

W tym roku z różnych pracowni naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy w zawodach wzięli udział Daniel, Magda, Gosia, Marcin oraz Rafał.

Impreza rozpoczęła się przywitaniem wszystkich uczestników, opiekunów oraz osób kibicujących. Następnie odbył się przemarsz w koło sali sportowej ze sztandarami, a po tym kapitanowie drużyn losowali kolejność udziału w rozgrywkach. Nasz kapitan Daniel wylosował nr 4. Pierwszą dyscypliną w której zmierzyliśmy się był bieg na czas. Nasza drużyna dała z siebie wszystko i w tej konkurencji zajęliśmy 3 miejsce. Radość z wyniku była ogromna. Następną dyscypliną był rzut do celu, polegający na trzykrotnym rzucie piłką do trzech skrzynek. Trafiona piłka do pierwszej skrzyni dawała drużynie 1 punkt, do drugiej 2 punkty, a do trzeciej aż 3 punkty. Ta rozgrywka okazała się być bardzo trudna i zdobyliśmy w niej tylko 1 punkt. Trzecią konkurencją był strzał na bramkę. Każdy uczestnik oddawał po trzy strzały. W efekcie zdobyliśmy 13 punktów na 15 możliwych. Ostatnią dyscypliną były Puzzle Olimpijskie. W trakcie powrotu do WTZ na twarzach naszych zawodników gościły uśmiechy. Zadowolenie z osiągniętych wyników i wspólnej zabawy nie opuszczało uczestników do końca dnia, a otrzymane dyplomy, medale oraz piękny puchar podkreśliły wagę całego przedsięwzięcia.

Pięć osób pozuje do zdjęcia- trzej mężczyźni i dwie kobiety. Stoją przed budynkiem a mężczyzna trzyma statuetkę anioła.

„ Ci, którzy myślą, że nie mają czasu na uprawianie sportu,
prędzej czy później będą musieli znaleźć czas na chorobę”

Edward Stanley

Sylwia Majcher

Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies