BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na scenie stoją trzy osoby- dwóch mężczyzn i kobieta. Mężczyzna po lewej stronie trzyma mikrofon i teczkę w dłoniach na którą patrzy.

V Święto Chleba i Makaronu

21 lipca Gmina Ludwin po raz piąty bardzo uroczyście świętowała „Święto Chleba i makaronu”. Festyn to wspaniała okazja na promocję tego pięknego zakątka naszego regionu i jego niesamowitych walorów.

Wójt Gminy p. Andrzej Chabros, p.Wojciech Szymański prezes GS, p. Anna Czarnecka dyrektor GOKiS, p. Grzegorz Polak prezes Pol Mak to główni organizatorzy festynu.

Uczestnicy festynu i zaproszeni goście. 

Gmina Ludwin słynie nie tylko z położonych na jej terenie pięknych jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, ale również z regionalnych przysmaków. Produkty lokalnych firm – chleby Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” oraz makarony Wytwórni Makaronu Domowego POL-MAK S.A. wpisane są na ogólnopolską listę produktów tradycyjnych. Tych i innych przysmaków można było spróbować podczas Święta Chleba i Makaronu.

Święto Chleba i Makaronu to świetna okazja by popróbować też innych przysmaków, np. smalcu i wędlin, ludwińskich win czy obejrzeć rękodzieło lokalnych artystów.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej dzięki kilkuletniej współpracy z GCKiS w Ludwinie i otrzymanemu zaproszeniu prezentowało podczas święta prace wykonywane w prowadzonej placówce Warsztacie Terapii Zajęciowej w Janowicy. 

Na stole leżą różne wyroby ręczne, książki, broszury. Za stołem stoją dwie kobiety, które pozują do zdjęcia. Uśmiechają się one szeroko.

Zespół Bębnoludy grający na instrumentach perkusyjnych zabrał zebranych w muzyczną podróż po świecie Europie i Polsce grając składankę pięknych utworów. Zespół prezentuje swoją twórczość na różnych festiwalach, przeglądach w kraju i za granicą. Uatrakcyjnia m.in. swoimi występami różne imprezy: dożynki, dni miejscowości, pożegnanie lata, dzień dziecka …

Na scenie jest grupa osób, która ma przy sobie instrumenty. Czterech mężczyzn siedzi a między nogami ma bębny afrykańskie. Za nimi stoją kobiety i mężczyźni, którzy trzymają marakasy i tamburyna.
Występ zespołu „Bębnoludy”. 

Konferansjerzy zapowiadając występ zespołu i solisty Łukasza Liska przedstawili zebranym krótką historię zespołu oraz poprosili o wsparcie kampanii społecznej, w której uczestniczy Łęczyńskie Koło PSONI. Celem Akcji Społecznej Kilometry Dobra jest rozbudowa placówki WTZ w Janowicy o mieszkania treningowe/wspomagane dla osób niepełnosprawnych będących w trudnej sytuacji życiowej. Kampania prowadzona jest za zgodą Ministerstwa Cyfryzacji pod patronatem Starosty Łęczyńskiego i Burmistrza Łęcznej. Pobyt w Ludwinie wzbogacił Janowickie Kilometry Dobra o kwotę 1 040 zł co daje 23,63 Metrów Dobra. Dziękujemy każdemu kto wzbogacił nasze „metry” swoim darem.

Po lewej stronie stoi mężczyzna, który trzyma w jednej ręce skarbonkę a w drugiej kartki. Po prawej stronie siedzą starsze osoby. Jeden z mężczyzn ma wyciągniętą rękę nad puszką.
Łukasz Lisek 

Łukasz Lisek zaprezentował publiczności utwór, „Kocham wolność”. Swoim śpiewem tak jak i zespół „Bębnoludy” porwał publiczność do wspólnego śpiewania i zabawy.

 

Wręczono również nagrody laureatom zawodów wędkarskich i innych konkursów. Odbyły się wybory małej miss, miss Gminy Ludwin. Na koniec dnia wystąpił Zespół B6. Po koncercie była potańcówka.

Tym, którzy przybyli na Ludwińskie Święto Chleba i Makaronu” nie przeszkadzała zmienna aura atmosferyczna, każdy znalazł coś dla siebie.

Pyszności prezentowane przez różne środowiska gminy w postaci smakołyków (chleb ze smalcem, makaron z warzywami, chleb, ciasta) zrekompensowały chwilową niepogodę. Wszyscy wystawcy obdarowani zostali makaronem a występujący kwiatami i podziękowaniem za udział.

„Najlepsza część życia ludzkiego to małe,
bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości.”

Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.

Maria Lisek-Zięba
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies