BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Óśmy Kolor Tęczy. Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Nad napisem serce w kolorach tęczy.

V Radzyńska Paraolimpiada

Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ósmy Kolor Tęczy zorganizowało 8 października V Radzyńską Paraolimpiadę w hali sportowo-widowiskowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II. Zawodnicy, ich rodzice, opiekunowie i wszyscy chętni mieli okazję wziąć udział w sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim – niezłej zabawie.

Paraolimpiada rozpoczęła się tradycyjną już paradą zawodników, którym przygrywali werbliści z Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Podczas oficjalnego rozpoczęcia prezes stowarzyszenia Sylwia Marczuk wraz z przedstawicielami zarządu podziękowali wszystkim, którzy pomagają ich organizacji. Szczególne podziękowania za przekazanie w tym roku na potrzeby stowarzyszenia budynku „wodomistrzówki” skierowali do marszałka Sławomira Sosnowskiego.

Ludzie stoją na scenie. W tle duży baner czerwony z białymi literami

Po oficjalnej części i przemówieniach rozpoczęła się impreza – uczestnicy mogli wziąć udział w kilkunastu konkurencjach, wykazując się nie tylko sprawnością fizyczną, ale też umiejętnością logicznego myślenia. Odbyły się też konkursy dla publiczności, na scenie wystąpiły zespoły wokalne i taneczne, a imprezę zwieńczyła integracyjna dyskoteka. Na V Radzyńskiej Paraolimpiadzie było jak zawsze – kolorowo, głośno i radośnie. Oprócz medali i dyplomów wszyscy dostali kilka godzin luzu i wspólnej beztroskiej zabawy – a to jest tak naprawdę najważniejsze.

Artykuł pochodzi ze strony www.opinie.news

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies