BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
logo z napisem: Lubelski Węgiel "Bogdanka"

U Górników

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy (placówka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej) w piątek 8 grudnia 2017 r. spotkali się z prezesami Lubelskiego Węgla „Bogdanka „ SA.

Na żółtym tle leży kawałek węgla. W nim jest ukazana kopalnia z rzeźbą górnika.

Dar z okazji święta „Barbórki dla LW ”Bogdanka”

W spotkaniu uczestniczyli – pan prezes Adam Partyka i pan prezes Stanisław Misterek Warsztat reprezentowali przedstawiciele wszystkich pracowni oraz kierownik Warsztatu i przewodnicząca Zarządu Koła w jednej osobie p. Maria Lisek-Zięba. Uczestnicy Warsztatu złożyli na ręce panów Prezesów życzenia Barbórkowe i świąteczne.

Na niebieskim tle leży kartka z napisem: “ K-LUMET podpałka do pieca, do grilla”.

Dar z okazji święta „Barbórki dla wszystkich Związków Zawodowych

Uczestnicy Warsztatu pamiętali też o Związkowcach na ręce przewodniczących przekazali życzenia dla wszystkich pracowników/związkowców oraz okolicznościowe prace w postaci podpałek ekologicznych. Prace te zostały wykonane specjalnie na tę uroczystość.

Na niebieskim tle stoi żłóbek. Jest on zrobiony z węgla, który ma otwór. Znajduje się tam Matka Boża, Józef, Jezus i zwierzęta.

Spotkanie w Lubelskim Węglu z panami Prezesami i Związkowcami to też okazja do złożenia całej Braci Górniczej życzeń świątecznych .

Niech Wam wszystkim błogosławi Boże Dziecię nie tylko dzisiaj, ale zawsze.

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, Jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego Moralnego i duchowego ubóstwa, Jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

Matka Teresa z Kalkuty

Na materiale znajduje się mały żłóbek. Jest on wykonany z szyszek i drewna. W środku znajduje się Matka Boża, Józef, Jezus i zwierzęta.

Z tej to okazji przekazane zostały Bożonarodzeniowe Szopki. Przekazane wyroby to efekt współpracy wszystkich pracowni. Uczestnicy Warsztatu zaprosili „Sąsiadów”, na spotkanie Wigilijne do swojej siedziby.

Związkowcy i Prezesi obdarowali przedstawicieli Warsztatu słodyczami i nie tylko… .

Dziękuję za spotkanie.

Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies