BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Tylko do 31 sierpnia trwa nabór do Stypendium im. Piotra Pawłowskiego.

Trwa nabór zgłoszeń do Stypendium im. Piotra Pawłowskiego. Skierowane jest do młodych ludzi z niepełnosprawnością, działających społecznie w małych ośrodkach. Wybrany stypendysta otrzyma 10 tysięcy złotych.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest do 31 sierpnia bieżącego roku: http://www.stypendiumpiotra.pl/wniosek

Na zdjęciu Piotr Pawłowski. W tle restauracja z ogródkiem. Na dole zdjęcia wklejone trzy numery magazynu Integracja

Piotr Pawłowski (1966–2018), założyciel Integracji i jej prezes, był człowiekiem o ogromnym potencjale, wielu talentach i charyzmie, przed którą ustępowały przeszkody z pozoru nie do pokonania. Szukamy jego następców. Ludzi, którzy zmieniają świat w swojej okolicy, którzy podobnie jak twórca Integracji, mają w sobie odwagę, by stawiać czoło wyzwaniom i brać na siebie odpowiedzialność. Chcemy ich wspierać, dlatego oferujemy Stypendium im. Piotra Pawłowskiego.

Piotr Pawłowski prowadzi w szkole zajęcia dla dzieci. W tle tablica z napisem: 3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Oto 5 zasad stypendium:

PO PIERWSZE,
Szukamy osób z niepełnosprawnością, uważamy bowiem, że o tym, co jest do załatwienia, nikt nie wie tak wiele, jak ludzie, którzy na własnej skórze doświadczają trudności. To oni są świadomi, czego im najbardziej potrzeba, jaka zmiana powinna się wydarzyć, ale też często – jak do niej doprowadzić.

PO DRUGIE,
Szukamy osób w wieku 18-35 lat, a więc na początku drogi życiowej. Młodzi ludzie często inaczej patrzą na świat. Nie godzą się na to, co było i co jest. Chcą żyć inaczej, lepiej. Stypendium może być dla nich wsparciem pierwszego, najważniejszego, ale i najtrudniejszego kroku w realizacji założonego celu.

PO TRZECIE,
Szukamy ludzi, którzy działają na rzecz innych osób z niepełnosprawnością, ich integracji społecznej i rozwoju. Którym nieobce są inicjatywy obywatelskie. Którzy zamiast mówić: „Załatwcie to za mnie” sami wezmą się do roboty, pracując na rzecz szerszej grupy osób z niepełnosprawnością.

PO CZWARTE,
Szukamy osób działających w ramach organizacji pozarządowej. Życie Piotra Pawłowskiego pokazuje bowiem wyraźnie, że najwięcej osiągnąć można razem z innymi, gdy ścierają się pomysły i opinie, gdy można liczyć na wsparcie oraz wspólnie pracować i świętować sukcesy.

PO PIĄTE,
Szukamy osób działających w małych miejscowościach, do 20 tys. mieszkańców. W dużych miastach jest zazwyczaj łatwiej o wsparcie w działaniach, znalezienie ludzi do współpracy, a także zapewnienie funduszy. Chcemy dać szansę osobom z mniejszych ośrodków. Potrzeba zmian jest tam przecież tak samo silna. A może nawet silniejsza.

Wspólnymi siłami – wraz z Funduszem Podwójne Wyzwanie (www.podwojnewyzwanie.com), Koalicją Liderzy Pro Bono (www.liderzyprobono.pl) oraz Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce (www.filantropia.org.pl) – Integracja (www.integracja.org) buduje żywy pomnik swojego założyciela: Fundusz Wieczysty im. Piotra Pawłowskiego. Stypendium będzie co roku wypłacane ze środków tego Funduszu. Wybrany stypendysta otrzyma 10 tys. zł.

Więcej informacji: www.stypendiumpiotra.pl.

Dział Promocji:
Agnieszka Sprycha
e-mail: agnieszka.sprycha@integracja.org
tel. 519 066 481
Ilona Berezowska
e-mail: ilona.berezowska@integracja.org
tel. 605 838 783

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies