BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
XI Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Puławy 2014.

Turniej Tenisa Stołowego osób na wózkach inwalidzkich

W dniach 20–21 września 2014 r. na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Puławach przy ul. Niemcewicza 4 odbywał się „XI Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego na wózkach inwalidzkich„.

Organizatorem imprezy była Puławska Fundacja Osób Niepełnosprawnych PA–KT, Zespół Dziennych Domów Pomocy Społecznej w Puławach oraz Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.W uroczystym otwarciu turnieju udział wziął Prezydentem Miasta Puławy Janusz Grobel.

Była to kolejna już edycja Turnieju Tenisa Stołowego na wózkach, która organizowana jest w Puławach. Zawody zyskały wieloletnią tradycję oraz międzynarodową obsadę, stanowią jedną z niewielu tego typu imprez w Polsce dla osób stale poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Impreza przeznaczona była dla osób niepełnosprawnych poruszających się na standardowych wózkach inwalidzkich bez przeróbek.

Na podium stanęli:

 • Kobiety

  1. Emilia Kotarska – Puławy

  2. Anna Shumak –Mazyr Białoruś

  3. Antonina Arsienowa – Briansk Rosja

 • Mężczyźni Paraplegia

  1. Krzysztof Żyłka – Markowce

  2. Maciej Nalepka – Tuchów

  3. Rafał Lis – Kotarwice

 • Mężczyźni Tetraplegia

  1. Andriej Jewstradow – Briansk Rosja

  2. Piotr Sokalski – Tarnobrzeg

  3. Andriej Mantula – Polock Białoruś

Kamil Artur Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies