BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Poland Business Run

Trzeci beneficjent biegu Poland Business Run 2021 z Lublina! Zobacz, dla kogo z naszego regionu 5 września pobiegną biegacze z całej Polski.

Już 5 września biegacze z całej Polski wezmą udział w największej charytatywnej sztafecie biznesowej. Pięcioosobowe drużyny pokonają dystans czterech kilometrów, a dochód z opłat startowych wesprze potrzebujących, którzy zmagają się z niepełnosprawnością ruchową. Do grona beneficjentów biegu dołączyła już trzecia osoba z naszego regionu. To 65-letni Marek Madeja z Lublina, który dzięki zaangażowaniu zawodników i wsparciu fundacji otrzyma dofinansowanie protezy nogi, ułatwiającej mu codzienne poruszanie się.

To rekordowa edycja Poland Business Run. Tym razem na linii startu stanie aż 28,5 tys. biegaczy chętnych pomagać osobom z dysfunkcjami ruchu. Dzięki tak ogromnemu zainteresowaniu biegiem i ilości zapisanych uczestników fundacja może pomóc większej liczbie osób. Lista beneficjentów stale rośnie. Obecnie znajduje się na niej 91 osób z całej Polski. Biegacze pobiegną także dla osób z naszego regionu. Wśród nich jest już Marek Rajter z Sawina, który przez chorobę doznał bezwładu nóg i niezbędna jest mu orteza, aby mógł swobodnie się poruszać, a także Ewa Strzelecka, strażaczka z Lublina, która w wyniku nowotworu straciła nogę i potrzebuję protezy, aby wrócić do pracy.

Teraz do grona beneficjentów dołączyła kolejna osoba. To Marek Madeja, 65-letni emerytowany nauczyciel języka polskiego z Lublina, który przez osiem lat pełnił funkcję wicedyrektora jednego z lubelskich techników. W 2016 roku z powodu powikłań spowodowanych cukrzycą Marek stracił nogę.

Niemal od dziecka uprawiałem amatorsko siatkówkę, koszykówkę i pływanie. Ruch to dla mnie sposób na spędzanie wolnego czasu i hobby. Wierzę, że nowoczesna proteza pozwoli mi choć częściowo wrócić do sportowych pasji i umożliwi podróżowanie, które niegdyś sprawiało mi dużo przyjemnościmówi Marek Madeja, beneficjent Poland Business Run 2021 z Lublina.

Zdjęcie Marka Madei w różowej koszulce z kartką z logo i nazwą fundacji: Fundacja Poland Business Run

Dzięki wsparciu biegaczy Marek otrzyma dofinansowanie protezy nogi, przez co poruszanie się stanie się dla niego dużo łatwiejsze i bardziej komfortowe. Obecna proteza jest już przestarzała i niewygodna, co znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie.

W Lublinie biegacze pobiegną w charytatywnej sztafecie już po raz 5. Bieg z roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy naszego regionu chętnie angażują się w pomoc dla innych.

Wspieram Poland Business Run od 2017 roku, czyli od pierwszej edycji biegu, który odbył się w Lublinie. Prowadziłam treningi dla uczestników, ale sama także biegłam ze swoją drużyną. Ta sztafeta to doskonała okazja do tego, aby poczuć ducha sportu, ale przede wszystkim realnie pomóc potrzebującym. Każda edycja przynosiła nam bardzo dużo emocji. Wierzę, że mimo tego, że w tym roku uczestnicy nie będą biegli razem podczas zorganizowanego eventu, emocje i satysfakcja z pomagania pozostaną takie same, a może nawet większeAngelika Gęca, lokalna ambasadorka biegu Poland Business Run. 

Jak będzie wyglądał bieg w tym roku?

Tegoroczny bieg odbędzie się w formule wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski. W sztafecie wezmą udział pięcioosobowe drużyny. Każdy z zawodników ma do przebiegnięcia dystans czterech kilometrów. Zawodnicy mogą pokonać trasę indywidualnie lub razem w grupie, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu – w parku, lesie, po mieście, na bieżni. Bieg odbędzie się 5 września. W tym dniu prowadzony będzie streaming live, podczas którego organizatorzy będą na bieżąco relacjonować wyniki. Dochód z opłat rejestrowych, jakie wpłacają drużyny pomoże sfinansować pomoc dla niepełnosprawnych osób.

Poland Business Run

Fundacja Poland Business Run co roku gromadzi tysiące biegaczy, którzy biorąc udział w największej charytatywnej sztafecie w Polsce, pomagają zebrać środki na wsparcie osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. Bieg Poland Business Run jest flagowym wydarzeniem fundacji.
W całej swojej historii bieg Poland Business Run wsparł już 599 osób z niepełnosprawnościami.

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Kołyga
Biuro Prasowe Poland Business Run/Lublin
email: k.kolyga@polandbusinessrun.pl
tel. 508 430 297

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies