BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner promocyjny z grafiką przedstawiające dłonie wokół czerwonego punktu

Trwa Konkurs Plastyczny „Relacje” w ramach Cyklu Imprez Nieprzetartego Szlaku

Konkurs Plastyczny jest kolejnym wydarzeniem realizowanym w ramach 32. edycji Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku RELACJE. Na zgłoszenia prac organizatorzy czekają do 31 marca 2022 r.

Organizatorem tegorocznej edycji Konkursu Plastycznego „Relacje” jest Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach. Wydarzenie realizowane jest we współpracy z Międzynarodowym Nieprzetartym Szlakiem z Lublina, Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pyskowicach oraz Galerią PodCień w Pyskowicach.

Konkurs Plastyczny stanowi integralną część Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, czyli całorocznego cyklu imprez artystycznych – muzycznych, plastycznych i teatralnych, których bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami. Tegoroczna 32. edycja Cyklu odbywa się pod przewodnim tematem „Relacje”. Finałem całorocznego Cyklu jest Międzynarodowy Przegląd Teatralny nazywany Spotkaniami Artystów Nieprzetartego Szlaku – SANS.

Celem Konkursu Plastycznego jest rozwijanie aktywności twórczej osób z niepełnosprawnościami oraz prezentacja ich dorobku artystycznego szerszej publiczności. Konkurs jest adresowany do uczniów przedszkoli i szkół specjalnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej i innych placówek zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami, a także twórców indywidualnych, bez względu na wiek.

Uroczyste otwarcie wystawy prac Laureatów Konkursu Plastycznego „Relacje” oraz nagrodzenie twórców odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2022 roku w galerii PodCień w Pyskowicach.

Wystawa Laureatów Konkursu Plastycznego tradycyjnie już zostanie zaprezentowana podczas 32. Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku RELACJE, które odbędą się w Teatrze Muzycznym w Lublinie w dniach 26-29 maja 2022 r.

Organizatorzy z Fundacji Nieprzetartego Szlaku zapraszają wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z regulaminem Konkursu oraz dokumentami zgłoszeniowymi, które dostępne są na stronie nieprzetartyszlak.eu

Prace konkursowe wraz z metryczką oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy przesyłać do 31 marca 2022 roku za pośrednictwem Poczty Polskiej, kurierem lub dostarczyć osobiście na adres:

Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach,
ul. Poniatowskiego 2, 44-120 Pyskowice.

W sprawach organizacyjnych dotyczących konkursu można kontaktować się z Joanną Kahner z Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach; e-mail: j.kahner@zsspyskowice.eu

Regulamin oraz dokumenty zgłoszeniowe do Konkursu Plastycznego “Relacje” (Word, 862 KB)

Termin: 05-31 marca 2022

Miejsce:  www.nieprzetartyszlak.eu; Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach,
ul. Poniatowskiego 2,  44-120 Pyskowice

Kontakt dla mediów: Agnieszka Wojnarowska-Śmietana, tel.: 609 050 010, e-mail: nieprzetartyszlak@gmail.com

Strona www: nieprzetartyszlak.eu

Fanpage: www.facebook.com/FundacjaNieprzetartegoSzlaku

Patronaty honorowe:

Starosta Powiatu Gliwickiego Waldemar Dombek

Burmistrz Miasta Pyskowice Adam Wójcik

Patronaty medialne:

Magazyn i portal Nasze Sprawy

Agnieszka Wojnarowska-Śmietana
Fundacja Nieprzetartego Szlaku

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies