BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
"O Księżyc Twardowskiego" X Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych.

To już 10 lat…

Tradycyjnie już 16 października w Biszczy odbył się Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „O Księżyc Twardowskiego”. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo jubileuszowa. Przegląd w Biszczy odbył się już po raz 10. Jak zwykle wydarzeniu towarzyszyły wielkie emocje oraz wielkie wzruszenia.

Wypełniona po brzegi sala, kurtyna i scena, na którą trzeba wyjść i zaprezentować wiele razy ćwiczone piosenki i wiersze, pomimo tremy, pomimo trudności fizycznych czy niepełnosprawności umysłowej. Zawsze towarzyszą temu wielkie emocje i to daje się odczuć. Emocje udzielają się wszystkim zebranym widzom. To wzruszające chwile…Tak jest zawsze w Biszczy na Przeglądzie Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „O Księżyc Twardowskiego” już od 10 lat.

W tym roku w rywalizacji wzięli udział podopieczni domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i zakładów opiekuńczo-rehabilitacyjnych. Uczestnicy z całego regionu zmagali się w dwóch kategoriach. Mieli do wyboru recytację i poezję śpiewaną. Głównym założeniem konkursu jest popularyzowanie poezji księdza Jana Twardowskiego, a także równie zasłużonych dla literatury poetów polskich oraz twórczości własnej osób, które brały udział w przeglądzie.

Organizatorem spotkania po raz kolejny był Warsztat Terapii Zajęciowej w Biszczy przy Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy Otwórzmy Swoje Serca w Zamościu. Impreza odbyła się w Zespole Szkół w Biszczy, poprzedzona została Mszą świętą. Swoją obecnością przegląd zaszczycili między innymi poseł Genowefa Tokarska, poseł Piotr Olszówka, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz wójt gminy Zbigniew Pyczko. Komisji oceniającej występy przewodniczył Tadeusz Kuna.

Emocje, które malowały się na twarzach osób biorących udział w przeglądzie, prawdziwe wzruszenia i trema udzielały się wszystkim obecnym na sali. Tego dnia zabrzmiały piękne słowa wierszy autorstwa m.in. ks. Twardowskiego i Karola Wojtyły oraz własne utwory uczestników. Wzruszające wykonanie piosenek, recytowanie prozy i poezji, a nawet tańce – to wszystko w wykonaniu osób niepełnosprawnych stworzyło wspaniałą i podniosłą atmosferę przeglądu.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies