BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner promujący wydarzenie

To być może jedyny taki festiwal w Polsce. Planszówki z myślą o niewidomych

Już 1 i 2 marca w Bielsku-Białej przy ul. Krasińskiego 11 odbędzie się prawdopodobnie jedyny taki festiwal gier w Polsce. "Granie bez granic" poświęcone jest bowiem grom planszowym dla osób z dysfunkcją wzroku.

Na festiwalu będzie można nie tylko zaagrać w zaadaptowane gry dla osób niewidomych i niedowidzących, ale także poznać ich historie i doświadczenia czy spotkać się z twórcami.

Chociaż stopniowo dostosowujemy przestrzeń publiczną do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami, to wciąż pozostaje wiele do zrobienia w kwestii tworzenia spektakli, map i przede wszystkim gier, które byłyby dostępne dla wszystkich.

Dlaczego? To pytanie, które zadaje sobie wielu, nawet najbardziej doświadczonych graczy. Ale wystarczy rzut oka na listę gier wymienionych przez Polski Związek Niewidomych, by zrozumieć, że istniejące dostępne opcje stanowią jedynie niewielką część rynku.

Podczas Grania bez Granic będziecie mieli okazję nie tylko spróbować swoich sił w zaadaptowanych grach planszowych, ale także poznać inspirujące historie i doświadczenia osób z dysfunkcjami wzroku oraz tych, którzy pracują nad tworzeniem map, spektakli i gier inkluzywnych.

Harmonogram:

PIĄTEK 1 MARCA:

15:00: Wstęp i powitanie

15:30: Niewidzialni Bielsko-Biała – football bez granic

16:30: Jakub Wabiński – mapy bez granic

17:30: Joanna Fejkis – teatr bez granic

18:30: Panel dyskusyjny – tworzyć czy adaptować?

SOBOTA 2 MARCA:

10:00: Wstęp i powitanie

10:15: Artur Gawor – gry bez granic

11:00: Rozpoczęcie turnieju w grę BaBel

16:00: Rozdanie nagród

16:30: Zakończenie

Więcej szczegółów można znaleźć na facebookowym wydarzeniu.

Źródło: www.bielsko.info

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies