BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Łazienka utrzymana w odcieniach szarości. Na ścianie jest fototapeta przedstawiajaca wnętrze brzozowego lasu. W pomieszczeniu znajaduje się szara leżanka, umywalka z poręczami dla osób z niepełnosprawnościami i dostosowana toaleta.

Teraz czas na fotografie „Z komfortką w tle”

Zapraszamy do drugiej odsłony konkursu „Z komfortką w tle". Tym razem czekamy na fotografie i krótki, konkretny opis miejsca. Termin nadsyłania zdjęć mija 31 lipca.

Krótko opisz to miejsce – koniecznie lokalizację (adres z ulicą i miejscowość) i wyposażenie (leżanka, podnośnik, prysznic, krzesło toaletowe, kosz na śmieci…). Zdjęcie może być z wnętrza komfortki lub jej zewnętrza – również komfortki plenerowej. Może być także z użytkownikiem lub inną osobą w środku – ale wtedy potrzebna jest pisemna zgoda tej osoby na upublicznienie wizerunku. 

Zdjęcia oceniać będą uznani fotograficy i fotoreporterzy.

Zrób zdjęcia w swojej miejscowości lub podczas wakacyjnego wyjazdu. Nieważne, czy korzystasz z komfortek, tworzysz je, wyposażasz albo… nawet nie wiesz, czym one są i do czego służą – bo i tak może być! Masz mimo wszystko niepowtarzalną okazję dołączyć do ukomfortkowienia Polski, czyli procesu promowania nowych w naszym kraju pokoi higienicznych, oferując tej inicjatywie swój czas, talent i pomysłowość. Do tego Twoje zdjęcie ocenią wybitne osobowości polskiej fotografii.

Co musisz zrobić?

Zrób zdjęcie, a następnie opisz je, zawierając informacje na temat lokalizacji komfortki i jej wyposażenia. Postaraj się o ciekawe, niebanalne, intrygujące ujęcie. Jeśli na zdjęciu będzie człowiek (a nie musi być), to koniecznie uzyskaj jego pisemną zgodę i dołącz ją do zgłoszenia.

Tylko od Ciebie zależy, jak przedstawisz komfortkę: realistycznie, metaforycznie czy symbolicznie. Ten konkurs to wyzwanie i zabawa. Za najlepsze zdjęcia czekają na autorów honoraria autorskie i publikacja w mediach Integracji!

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich: osób z niepełnosprawnością i osób pełnosprawnych, profesjonalistów i debiutantów. Temat to komfortka, w tym m.in. jej lokalizacja, wygląd, cel istnienia, wyposażenie, grono użytkowników, zdarzenia z życia wzięte…

Termin nadsyłania utworów trwa do 31 lipca, do 23:59.

Wyniki podamy do 31 sierpnia br., na portalu Niepelnosprawni.pl; zwycięskie zdjęcia opublikujemy w 4. numerze „Integracji“ i na portalu Niepelnosprawni.pl do końca sierpnia 2024 r.

W jury konkursu będą uznani polscy fotograficy i fotoreporterzy.

Do zdobycia za trzy miejsca w konkursie – I, II i III. Zwycięzcom przyznawane jest honorarium autorskie w wysokości odpowiednio: 600, 400 i 300 zł oraz publikacja utworów w magazynie „Integracja” i na portalu Niepelnosprawni.pl.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy:

  1. Zrobić zdjęcie (zdjęcia) „z komfortką w tle” i je opisać – podać lokalizację tego miejsca i wyposażenie. Zdjęcie może być realistyczne, ale też artystyczne: metaforyczne lub symboliczne, także z przymrużeniem oka.
  2. Wysłać zdjęcie z opisem i danymi kontaktowymi na adres e-mail: komfortka@integracja.org.

Najważniejsze zasady:

  • Zdjęcia można zgłaszać do 31 lipca 2024 roku.
  • Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie trzy zdjęcia. Kolejne wysłane przez tę samą osobę nie będą brane pod uwagę przez jury.
  • Zdjęcia muszą być w jakości do druku, mieć min. wagę ok. 1-2 Mb.
  • Zgłaszane na konkurs zdjęcia nie mogą być wcześniej publikowane (także w internecie) ani nagradzane.
  • Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich – bez podziału na osoby z niepełnosprawnością i pełnosprawne, profesjonalistów i debiutantów.
  • Zdjęcia są przyjmowane na konkurs wyłącznie drogą mailową – zamieszczane w komentarzach lub w serwisach społecznościowych nie będą brane pod uwagę.

Więcej szczegółów w Regulaminie konkursu.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies