BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Leżące na stoisku plakaty informacyjne Biura Karier Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji oraz harmonogram Targów Pracy „Rynek Otwarty”

Targi Pracy w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji

25 listopada 2022 r. Fundacja Aktywizacja oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, zorganizowały pierwszą edycję Targów Pracy pod hasłem „Rynek Otwarty”.

Bezpłatne wydarzenie skierowane było do osób poszukujących pracy, nie tylko studentów i absolwentów WSPA, ale także do wszystkich zainteresowanych, a w szczególności do osób z niepełnosprawnościami.

W godzinach 10:00 – 13:00 w budynku Uczelni, przy ul. Bursaki 12 zainteresowani mogli odwiedzić wyeksponowane stoiska wystawiennicze:

Przedstawiciele poszczególnych pracodawców, oprócz aktualnych ofert pracy, chętnie udzielali informacji na temat funkcjonowania, warunków pracy oraz zasad rekrutacji w swoich podmiotach. Dużą popularnością cieszyły się m.in. stoiska PFRON i NFZ. Pracownicy Lubelskiego Oddziału PFRON służyli pomocą ekspercką w ramach istniejącego Centrum Informacyjno-Doradczego dla Osób z Niepełnosprawnościami (CIDON). Natomiast w punkcie Narodowego Funduszu Zdrowia, Pracownicy NFZ chętnie udzielali informacji z zakresu promocji zdrowia i programów profilaktycznych, a także umożliwili zainteresowanym wypełnienie i złożenie wniosku o wydanie karty EKUZ.

W ramach wydarzenia od godz.11:00 w auli wykładowej odbyły się dwie prelekcje:
Pani Marty Pugowskiej-Kosel – Dyrektor Fundacji Aktywizacja Oddział w Łodzi, pt. „Rynek otwarty – osoby z niepełnosprawnością” oraz Pani dr Marty Komorskiej – Pełnomocnik Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami WSPA, pt. „Integracja społeczna. Gdzie byliśmy, dokąd idziemy?” Poza wysłuchaniem interesujących wykładów, Prelegentkom można było zadać pytania i wziąć udział w dyskusji.

Organizatorzy bardzo dobrze ocenili frekwencję wydarzenia, jak powiedziała nam jedna z Organizatorek: „Przy wejściu mieliśmy dwa punkty, gdzie na cele statystyczne deklarowało się, czy jest się osobą z niepełnosprawnością, czy nie. Mamy bardzo duży odzew, że dzisiaj z nami było sporo osób z niepełnosprawnościami. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Spotkaliśmy się z niesamowitą otwartością ze strony Wystawców, Pracodawców i chęcią współpracy tutaj – razem z nami – z Fundacją, z Uczelnią. Bardzo dużo osób zaciekawionych tematem niepełnosprawności, bardzo dużo osób przyszło do nas, poznać nas i zobaczyć to, co się dzieje. Wydaje mi się, chociaż nie ma takiej pewności, że to były pierwsze targi pracy skierowane do osób z niepełnosprawnościami i już myślimy o kolejnych edycjach.”

Organizatorzy Targów Pracy “Rynek Otwarty”:

Fundacja Aktywizacja od ponad 30 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami w odważnym wejściu na rynek pracy. Działa kompleksowo, pomagając osobom z niepełnosprawnościami przejść proces pełnej aktywizacji zawodowej, a tym samym wykorzystać potencjał, jaki w każdym drzemie. Jest to ogólnopolska organizacja, mającą swoje oddziały i filie w dużych miastach w Polsce. Ich celem jest skuteczne łączenie pracodawców i kandydatów do pracy – osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Oddział w Łodzi Filia w Lublinie,
ul. Lubartowska 74a/36 (III Piętro), 20-094 Lublin
tel: 506 941 769
e-mail: lublin@aktywizacja.org.pl

aktywizacja.org.pl

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji jest uczelnią kształcącą i integrującą studentów z całego świata, stosującą nowoczesne formy kształcenia, otwartą na różnorodność, kształtującą postawy prospołeczne. Poprzez świadomy proces edukacyjny, nakierowany na rozwój poczucia podmiotowości człowieka. Uczelnia wzmacnia kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne na globalnym rynku pracy.

ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin

tel. 81 452 94 10

e-mail: rektorat@wspa.pl

wspa.pl

Galeria zdjęć

Tekst i zdjęcia: Wiktoria Kwiecień

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego” realizowanego w okresie 01.09.2022 – 10.12.2022 r. przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki ze środków Województwa Lubelskiego.

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl, w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies