BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Targi Ekonomii Społecznej

W dniach 7-8 września 2018 roku przy Trybunale Koronnym w Lublinie odbyły się Targi Ekonomi Społecznej. Impreza miała na celu przybliżenie społeczności lokalnej znaczenia ekonomii społecznej oraz zaprezentowanie wyrobów podmiotów ekonomii społecznej funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego.

W tym roku Targi Ekonomi Społecznej odbywały sie podczas X Europejskiego Festiwalu Smaku. Uczestniczące w niej podmioty ekonomi społecznej zaprezentowały swoje wyroby, które zostały wytworzone samodzielnie przez uczestników Spółdzielni Socjalnych, Zakładów Aktywności Zawodowej czy Stowarzyszenia. Można było m.in. spróbować wytworzonych wyrobów gastronomicznych czy zakupić prace zrobione przez uczestników tych ośrodków.

Targi miały na celu uwypuklenie podmiotów ekonomii społecznej i ukazanie w jaki sposób prosperują osoby z niepełnosprawnościami czy bezrobotne,  jakie wytwarzają usługi i co mogą zaoferować na otwartym rynku.

Kamil Artur Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies