BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Tajemnicze umysły Sawantów

W Poradni dla Osób z Autyzmem dziecięcym i innymi Całościowymi Zaburzeniami Rozwojowymi SANUS przy ulicy Magnoliowej 2 w Lublinie prezentowane są prace dzieci pt. „Mój świat”.

Na zdjęciu jest budynek. Jest słoneczne.

Jak widać u wielu dzieci nie musi następować pogłębienie trudności w funkcjonowaniu. Autyzm nie budzi leku, wczesna interwencja i diagnoza a także odpowiednio dobrane działania terapeutyczne potrafią zniwelować wiele objawów zachowań autystycznych co przekłada się na łatwiejsze przystosowanie do życia w społeczeństwie.

W świecie jest wiele przykładów na to iż osoby niepełnosprawne intelektualnie przewyższają swoją wybitnością osoby sprawne. Mózgi takich osób bywają szybkie jak komputery.

Do takich osób należą; Leslie Lemke – wybitnie uzdolniony muzycznie, Kim Peek – postać Kima posłużyła w filmie Rain Man, którą odgrywał Dustin Hoffman, Stephen Wiltshire – szkicownik detali architektonicznych, Albert Einstein – twórca teorii względności, Wolfgang Amadeusz Mozart – genialny kompozytor, Leo Messi – gwiazda spotru, Isaac Newton – twórca prawa ruchu i powszechnego ciążenia, Lewis Carrol – twórca „Alicji w krainie czarów”

Oni chcą robić to co potrafią najlepiej.

Savant (fr. uczony) – człowiek uczony, naukowiec, który ma ogromną wiedzę w sprawach naukowych, kto wie wiele rzecz.

Fotogaleria prac plastycznych

KAK

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies