BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plansza tytułowa odcinka "Sztuka na wyciągnięcie ręki". Po prawej dłoń dotyka instalacji artystycznej badając jej strukturę.

“Sztuka na wyciągnięcie ręki…” – projekt MOCAK-u w Krakowie

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nowym projektem Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK pt. - "Sztuka na wyciągnięcie ręki."

To nowy projekt stworzony z myślą o odbiorcach niewidomych i słabowidzących. Cykl, na który składają się krótkie filmy wideo, przedstawiające prace z Kolekcji MOCAK-u wraz z audiodeskrypcjami.

Poprzez dostosowanie formy udostępniania dzieł sztuki współczesnej do zróżnicowanych potrzeb odbiorców staramy się budować i rozwijać otwarty model dostępności. Projekt przedstawia tyflografiki i opracowania dotykowe prac znajdujących się w muzealnej Kolekcji. W ramach rozszerzania działań dostępnościowych planujemy coroczny wzrost ilości opracowań dotykowych oraz audiodeskrypcji do dzieł.

Każdy odcinek będzie dostępny na 3 platformach społecznościowych:

Pierwotnie praca była pokazywana w jednym z pomieszczeń Galerii Foksal. Obecnie istnieje jako seria projektów, które tylko minimalnie różnią się wymiarami. Mimo że słowo „między” nie pojawia się w normalnym zapisie, cały czas je dostrzegamy. Artysta stawia pytanie, jak daleko można naruszyć tożsamość danej rzeczy, aby w dalszym ciągu można było ją rozpoznać. Przestrzeń pawilonu może być uznana za próbę wykreowania fizycznego doświadczenia, które jest rodzajem odpowiednika słowa z tytułu pracy. To, co istotne, nie znajduje się bowiem „w”, ale często „między”.

W zbiorach Muzeum są tyflografika oraz trójwymiarowe opracowania dotykowe pracy.

MOCAK 2019
ul.Lipowa 4, 30-702 Kraków
e-mail: office@mocak.pl;
tel. 12 263 40 00
www.mocak.pl
Facebook

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies