BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner promujący przedsięwzięcie

Szkolenie online: NGO bez barier – standardy dostępności [20 grudnia]

Jako organizacje pozarządowe, organizujemy wiele wydarzeń. Spotkajmy się i porozmawiajmy na bardzo ważny temat - o tym, jak zapewnić w ich trakcie właściwe standardy dostępności, tak, aby każdy mógł w nich uczestniczyć bez barier.

Zapraszamy na spotkanie networkingowe online połączone ze szkoleniem “NGO bez barier – standardy dostępności”.

Celem spotkania będzie przybliżenie ogólnych zasad zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przez organizacje pozarządowe, realizujące zadania publiczne na podstawie umów zawieranych z podmiotami publicznymi. Standard opiera się na modelu łańcucha dostępności i określa warunki, jakie muszą spełniać NGO w zakresie realizacji dostępnych wydarzeń w ramach zadania publicznego.

Łańcuch dostępności przedstawia ciąg następujących po sobie etapów działań, które pozwolą osobom ze szczególnymi potrzebami uczestniczyć w dostępnym wydarzeniu -zaczyna się od informacji i podjęcia decyzji o udziale w wydarzeniu, bezpiecznym dojeździe na miejsce, samodzielnym udziale w wydarzeniu, zaś kończy na bezproblemowym powrocie do domu.

Z punktu widzenia zapewnienia dostępności wszystkie ogniwa łańcucha są jednakowo ważne. Każdy element łańcucha wpływa na inne i jest od nich zależny. Łańcuch dostępności jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo. Każde ogniwo powinno być odpowiednio połączone i uzupełniać się tak, aby osoby ze szczególnymi potrzebami na żadnym etapie realizacji wydarzenia – nie napotykały barier ograniczających dostępność. W idealnych warunkach cały łańcuch powinien być dostępny, od początku do końca – na tych samych zasadach dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Wierzymy, że jest to ważny temat, o którym warto rozmawiać. Z pewnością spotkanie będzie wartościowe dla każdej aktywnej społecznie osoby, która organizuje wydarzenia. Zapraszamy!

Zapisy: us06web.zoom.us/meeting/register/

20 grudnia (środa) godz. 18:00

Prowadzący: Robert Gostkowski oraz Wojciech Dec

Wydarzenie jest darmowe, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Wydarzenie jest zdalne.

Wydarzenie jest sfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Źródło: wydarzenia.ngo.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies