BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Osoby stoją na zewnątrz. Chłopiec trzyma transparent z napisem:” Nie biorę więc jestem”. Za nim stoją inne osoby i policjanci.

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”

W dniu 06.06.2019 r. w Łęcznej odbyło się spotkanie Łęczyńskiej Alternatywy Profilaktycznej, promującej zdrowy styl życia bez narkotyków i dopalaczy. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej.

Przed budynkiem siedzi grupa młodych osób. Mają oni różne transparenty np. “ Narkotyki zażywasz- przegrywasz”, “ Nie biorę więc jestem”, “Narkotyki zakłócają rytm muzyki”.

W uroczystości wzięło udział ponad 100 osób ze szkół z Łęcznej, Dratowa i Zezulina oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej.

Grupa osób trzyma w dłoniach pomarańczowe balony. Wszyscy są w białych koszulach.

Przed budynkiem KPP w Łęcznej zgromadzili się uczniowie ze szkół wraz z plakatami, banerami i napisami umieszczonymi na koszulkach dotyczącymi profilaktyki uzależnień. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” i „Narkotyki zakłócają rytm muzyki”, to niektóre z wielu haseł propagowanych przez młodzież.

Na zewnątrz jest grupa osób. Dwóch mężczyzn siedzi na krzesłach i m bębny afrykańskie. Wokół nich stoją kobiety i mężczyźni z instrumentami.

Impreza rozpoczęła się przemarszem ulicami miasta na Plac Kościuszki przy Urzędzie Miejskim. Tam zostały zaprezentowane występy artystyczne przez uczniów ze szkół w Łęcznej, Ludwinie, Dratowie, Zezulinie oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy. Zespół Bębnoludy zabrał zgromadzoną młodzież w muzyczną wędrówkę, grając składankę melodii świata. Łukasz Lisek zaśpiewał piosenki: „Czarny Ali Baba” oraz „Kocham wolność”.

Mężczyzna stoi na środku i trzyma mikrofon w ręce. Ma na sobie białą koszulę z sercem. Za nim stoi mężczyzna przy laptopie.

W tym samym czasie młodzież malowała kredą na placu Kościuszki. Rysunki obrazowały konsekwencje wynikające z zażywania i uzależnienia od narkotyków, dopalaczy czy alkoholu oraz podkreślały wagę zdrowego i aktywnego stylu życia. Zwieńczeniem imprezy było zatańczenie belgijki przez uczestników imprezy.

Grupka osób stoi lub klęczy na kostce brukowej. Trzy dziewczyny klęczą, a obok nich są kredy i rysunek wykonany nimi. Trzy inne dziewczyny stoją.

Dodatkowo uczestnicy WTZ przeszli się po okolicznych sklepach i Urzędzie Miejskim z puszką w ramach kampanii społecznej „Kilometry Dobra”, zbierając pieniądze na rozbudowę Warsztatu Terapii Zajęciowej o mieszkania dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zebrana kwota to 200 zł. Serdecznie dziękujemy. 

Na dzień 07.06.2019 zebrana kwota w ramach kampanii to 63 957, 63 zł czyli 1 453,58 metrów

Konto na które można wpłacać środki finansowe wspierając nasz cel:
 
41 8693 0006 2001 0000 3812 0001 
 
lub 
 
link do wpłat bezpośrednich: https://kilometrydobra.pl/organisation/leczna/
Eliza Cyfra
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies