BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat z napisem: ”Czas nie ma znaczenia-liczy się dobra zabawa! Bieg Charytatywny Niedziela 12 maja 2019. Małe Biegi dla dzieci i młodzieży start 16.00. Duży bieg dla dorosłych start 17.00. Uczestnictwo w biegu wspieramy cegiełką min. 10 zł/os”.

Świdnik, Puchaczów – pracowitość i Kilometry Dobra

„Nigdy nie akceptuj cudzych ograniczeń. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego miałoby ci się nie udać.”

Miniony tydzień dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej był pełen atrakcji i wyjazdów m.in. do Świdnika, Puchaczowa, Jaszczowa, Cycowa, Nałęczowa, Wierzbicy. Kolejny tydzień zapowiada się podobnie.

Świdnik

 W dniu 12.05.2019 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, który jest placówką Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, wzięli aktywny udział w Dniu Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Organizatorem święta było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku. Nasz solista Łukasz Lisek z towarzyszącymi mu koleżankami z WTZ, dzielnie reprezentował nasze Koło w Łęcznej. W trakcie wiosennego przeglądu, zaśpiewał następujące piosenki: „Anioł i Diabeł”, „Kocham wolność”, „Ja mam jaja” „Czarny Ali Baba” oraz „Mamo nasza mamo”. Z powodu awarii busa nie dojechała nasza duża grupa. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w obchodach Dnia Godności.

Mężczyzna stoi i trzyma blisko twarzy mikrofon. Jest on ubrany w białą koszulę i czarne spodnie. Za nim jest ścianka na której są kwiaty i pomalowane drzewo.

Puchaczów

 Kolejną ważnym wydarzeniem był Bieg Charytatywny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Puchaczowie i Gminę Puchaczów w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Ruch na Rzecz Uwalniania Endorfin – Wolność Endorfinom oraz Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej. Zawody odbyły się w dniu 12 maja 2019 r. (niedziela) w Puchaczowie w rejonie parku i podzielone zostały na trzy kategorie:

  1. BIEG dla najmłodszych (uczestnicy w wieku 3-6 lat) – trasa ok. 300 m, start: 16:00.

 

  1. MAŁY BIEG (uczestnicy w wieku 7-11 lat)- trasa ok. 500 m, start: 16:30.

     

  2. DUŻY BIEG (uczestnicy w wieku od 12 lat) – trasa ok. 4 km, start: 17:00

 

Warunkiem sklasyfikowania uczestnika było ukończenie całego dystansu w danej konkurencji. Wszyscy zawodnicy, ukończyli bieg i otrzymali na mecie pamiątkowe medale. Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji generalnej otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Harmonogram imprezy:

14:00 Otwarcie Biura Zawodów
15:45 Wspólna rozgrzewka z animatorem dla dzieci
16:00 Start Biegu dla najmłodszych
16:30 Start Małego Biegu
16:45 Wspólna rozgrzewka z animatorem dla młodzieży i dorosłych
17:00 Start Dużego Biegu
18:00 uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom Bieg Charytatywny – Puchaczów 2019

Dziękujemy wszystkim z GOK-u za przygotowanie pięknej imprezy. Szczególne podziękowanie składamy Pani Beacie Sagan dyrektor GOK. To budujące, że są pomocni i przyjaźni ludzie, widzący także sercem.

W trakcie niedzielnych zawodów dopisała pogoda i liczba biegaczy oraz kibiców. Bieg cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród najmłodszych jak i najstarszych uczestników imprezy. Biegacze po zakończonej konkurencji byli bardzo zmęczeni, ale każdemu towarzyszył uśmiech na twarzy.

Organizatorzy przewidzieli także inne atrakcje. Zespół „Bębnoludy” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy zabrał zgromadzonych kibiców i sportowców w muzyczną wędrówkę po świecie, grając utwory ma bębnach i innych instrumentach perkusyjnych. Tradycyjnie zespół zaprosił do wspólnego grania publiczność. Następnie zaprezentował się solista Łukasza Liska, który zaśpiewał hymn kampanii „Kilometry Dobra”, piosenki Anioł i Diabeł”, „Kocham wolność”, „Ja mam jaja” „Czarny Ali Baba” oraz „Mamo nasza mamo”. Organizatorzy zaprosili do uświetnienia imprezy Kapelę Górniczą „Karbon”. PSONI Koło w Łęcznej, WTZ w Janowicy uświetnił całość kiermaszem prac wytwarzanych w WTZ oraz loterią fantową.

KObiety i mężczyźni stoją obok siebie w półokręgu. NIektórzy trzymają marakasy. Po prawej stronie stoi mała dziewczynka a przy niej kuca kobieta.

Odbywał się też kiermasz książek, swoją obecnością wsparli nas seniorzy z dziennej placówki „Senior Wigor” z Bogdanki. Grupa seniorów prezentowała swoje wyroby oraz zbierała do puszki pieniądze na Kilometry Dobra. Na placu znajdowało się także Biuro Zawodów, gdzie zawodnicy za symboliczną cegiełkę zapisywali się do udziału w biegu. Zebrana kwota wpisowa uczestników – 1 070 zł została w całości przekazana na Kilometry Dobra. Wielkie Dzięki pomysłodawcom imprezy i  każdemu zawodnikowi. Nagrody dla wszystkich laureatów zostały wykonane przez uczestników WTZ a były to „Anioły Dobroci” i „drzewo szczęścia”. 

Mężczyzna stoi na środku chodnika. Ma on w ręku mikrofon. Za nim jest mały namiot i nagłośnienie.

Bieg „Mały” 

 Bieg charytatywny przygotowany z myślą o najmłodszych uczestnikach. Przeznaczony dla dzieci w wieku do 6 lat. Mobilizowani przez rodziców dzielnie pokonywali trasę 300 m. Padali zmęczeni, ale szczęśliwi. Najmłodszy uczestnik biegu miał zaledwie 3 latka. Gratulujemy wszystkim wytrwałości. W tym biegu wzięła udział Martynka, córka naszej rehabilitant p. Sylwii. Dziewczynka biegła razem z mamą.

Kobieta jest w ruchu i trzyma za rękę małą dziewczynkę. Po prawej stronie jest dziecko, które patrzy w obiektyw a jedną nogę ma podniesioną do góry. Za nimi jest trawnik i drzewo.

Bieg „Średni” 

 Bieg charytatywny w ramach kampanii „Kilometry Dobra” zorganizowany dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat.

 Bieg „Duży” 

 Bieg zorganizowany dla starszej młodzieży i dorosłych. Grupa prawie 50 osób wystartowała w trasę o długości 4 km. Wśród zawodników byli profesjonaliści biegający na co dzień i amatorzy. Jako 4 na mecie pojawił nasz były uczestnik Adam, który jak sam przyznał, „przegrał” tylko z profesjonalistami. W tym biegu wzięła udział również reprezentacja z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy składająca się z Roberta, Marcina, Kasi. na czele z p. psycholog Martyną. Gratulujemy odwagi i występu w biegu. Wszyscy dotarli do mety i otrzymali pamiątkowy medal kilometrów dobra. Organizatorzy zapewnili posiłek regeneracyjny po skończonym biegu.

Dwie kobiety i mężczyzna pozują do zdjęcia. Są oni uśmiechnięci. Za nimi po prawej stronie jest łuk z kolorowych balonów a pod nim ludzie.

Bieg w Puchaczowie zorganizowany został w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Kilometry Dobra”, w której bierze udział niespełna 50 organizacji z całego kraju. Każda z nich zbiera fundusze na określony przez siebie cel. Naszym celem jest rozbudowa WTZ o mieszkania dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i organizację tego biegu p. Beacie Sagan, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie.

Grupa osób pozuje do zdjęcia. Trzej mężczyźni stoją na podium i trzymają dyplomy i nagrody. Kobieta, kobieta z dzieckiem i mężczyzna siedzą na podium. Mężczyzna pośrodku trzyma także małe dziecko.
Laureaci „Biegu dużego” 

Na dzień 19.05.2019 r. kwota jaką uzbieraliśmy w ramach kampanii „Kilometry Dobra” wynosi 38 629,78 zł czyli 877,95 Metrów Dobra. 

 Konto na które można wpłacać środki finansowe wspierając nasz cel: 41 8693 0006 2001 0000 3812 0001 lub przez BlueMedia strona kilometrydobra.pl 

Przyłącz się do nas i wesprzyj dowolną kwotą.

„Zadaj sobie pytanie:
Czy mogę dać z siebie więcej?
Odpowiedź brzmi zwykle:
Tak.”

Paul Tergat 

Eliza Cyfra
Paweł Maj
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies