BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Chłopczyk w okularach z niebieskimi oprawkami na tle zieleni, podpiera twarz prawą rączką.

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

7 października 2015 r. po raz czwarty obchodzony będzie Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Celem tego Dnia jest m.in. burzenie stereotypów dotyczących mózgowego porażenia dziecięcego (MPD), uwrażliwienie na rzeczywiste problemy osób z MPD oraz zamanifestowanie solidarności z osobami żyjącymi z uszkodzeniem mózgu w Polsce i na całym świecie.

Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu, z okazji obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego, organizuje happening pod hasłem „Łańcuch otwartych umysłów”.

Celem naszego przedsięwzięcia jest:

  • Integracja uczniów Zespołu Szkół „Krok za krokiem” ze środowiskiem lokalnym, głównie z uczniami zamojskich szkół i przedszkoli. Podkreślam, że zdecydowana większość społeczności uczniowskiej naszego Zespołu Szkół stanowią uczniowie z mózgowym porażeniem dziecięcym
  • Zaznajomienie społeczności lokalnej ze specyficznymi potrzebami i możliwościami uczniów z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Impreza odbędzie się na Rynku Wielkim dnia 7 października (środa) o godzinie 11:00.

W programie przewidziane jest spotkanie z władzami Miasta Zamość oraz otoczenie Rynku Wielkiego „Łańcuchem otwartych umysłów”.

Osobą odpowiedzialną za organizację happeningu, w tym za udzielanie szczegółowych informacji, jest pan Stanisław Pilch – lider zespołu problemowo-zadaniowego ds. Promocji i Współpracy ze Środowiskiem Rady Pedagogicznej Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu.

Małgorzata Jagoda

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies