BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Bo lewej strony grafiki granatowa ikona ludzkiej głowy z żółtą grafiką mózgu do której przyłączony jest klucz. Obok jest obrazek książki na tle szarej grafiki ludzkiej głowy. Obok są napisy “światowy Dzień Choroby Parkinsona ”

Światowy Dzień Chorych na Parkinsona w Teatrze Starym

W dniu 12 kwietnia 2016 r. w Teatrze Starym w Lublinie odbyły się obchody Światowego Dnia Chorych na Parkinsona. Zaproszonych gości przedstawicieli władz miasta oraz przyjaciół powitała prezes Fundacji Parkinsona Jadwiga Pawłowska-Machajek.

Moderatorem Części panelowej był OP Tomasz Dostatni a zaproszonymi ekspertami z różnych dziedzin byli; prof. Zbigniew Szawarski z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Piotr Gutowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz dr Tomasz Hasiec z WSS im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Dwie kobiety stoją naprzeciwko siebie. Kobiety trzymają w dłoniach mikrofon i teczkę.

Głównym tematem dyskusji była sytuacja chorych na Parkinsona w Polsce.

Ludzie siedzą na scenie na krzesłach w półokręgu. W dłoniach trzymają mikrofony, Ich twarze są skierowane do siebie.

W części artystycznej wystąpili: zespół Klubu Aktywnego Seniora przy DS LSM prowadzonego przez Marka Sykałę ze szkoły Tai-chi oraz Krzysztof i Wojciech Cugowscy.

Ludzie są na scenie. Wyciągają dłonie przed siebie.

Uroczystość prowadziła pani Iwona Schymalla.

KAK

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies