BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z znakiem: Polska Boccia. Więcej niż sport.

Sukcesy sportowe uczniów SOSW w Puławach

Jesienne miesiące w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Puławach to pasmo sukcesów sportowych. Nasi uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

We wrześniu braliśmy udział w Jesiennych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”. W imprezie wzięło udział 53 zawodników. Nasi uczniowie po raz kolejny byli najlepsi. W kategorii chłopców młodszych walka o pierwsze miejsce rozegrała się między dwoma naszymi zawodnikami Karolem Kluziakiem i Michałem Więsztalem. W pojedynku na dystansie 2000 m I miejsce zdobył Karol Kluziak. W kategorii chłopców starszych Tomasz Kluziak już na starcie rozwiał marzenia o zwycięstwie wszystkim pozostałym uczestnikom biegu na dystansie 3000m. Wywalczył I miejsce zostawiając resztę biegaczy daleko w tyle. Finałową czwórkę naszych biegaczy rozdzielił zawodnik z Zamościa, który zajął miejsce II. W tym biegu Grzegorz Więsztal zajął miejsce III, Adrian Pytrus miejsce IV a Karol Sieńczyk miejsce V. Zdobyliśmy także dwa puchary w klasyfikacji drużynowej w kat. młodszej i starszej, zajmując I miejsca.

Po wspaniale zakończonych mistrzostwach województwa przyszedł czas na Jesienne Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w Łodzi, które odbyły się w dniach 14 – 15.09.2016.

 Województwo lubelskie reprezentowało 8 zawodników, w tym 5 uczniów naszej szkoły. Jako województwo i jako szkoła spisaliśmy się po mistrzowsku. Byliśmy najlepszym województwem w Polsce. Zdobyliśmy trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal. Rodzeństwa z naszej szkoły zdominowały w tym roku biegi w Łodzi. Złoci bracia Kluziakowie: Tomek i Karol wywalczyli złote krążki na dystansie 2500m oraz 2000m, zaś rodzeństwo Więsztali : Grzegorz i Michał, zajęli miejsca VI i IX na dystansie 2500m i 2000m. Listopad to pasmo sukcesów w grach zespołowych.

Mężczyzny w strojach sportowych stoją grupowo na sali gimnastyczej na tle brami piłkarskiej. Uśmiechają się do zdjęcia.

W dniu 24.11.2016 dziewięcioosobowa męska drużyna naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego PTSS „SPRAWNI RAZEM” w piłce nożnej  halowej, które odbyły się w Hrubieszowie. W zawodach wzięło udział 8 drużyn.

ludzie stoją w rzędzie w sali gimnastycznej. Mają na sobie ubrania sportowe.

Rozgrywki odbywały się systemem grupowym. Zawody rozpoczęliśmy po mistrzowsku. Rozegraliśmy w swojej grupie 3 mecze. Pokonaliśmy drużyny z Lublina nr 4 (7:0), Zamościa  (2:0) i zremisowaliśmy z Łukowem (1:1). W grupie zajęliśmy miejsce I. Półfinał i finał należały  do nas. Nie straciliśmy ani jednej bramki. W półfinale bramkarz  mistrzów Polski musiał trzykrotnie wyjmować piłkę z bramki. W finale z drużyną  z Łukowa wygraliśmy 3:0. W mistrzostwach wywalczyliśmy ponadto statuetkę dla króla strzelców, którym został najmłodszy zawodnik naszej drużyny- Karol Kluziak.

Mężczyźni są na sali gimnastycznej. W dłoniach trzymają kije do unihokeja.

Mistrzostwa Województwa w Unihokeju organizowane w Lublinie to jedna z najważniejszych imprez w corocznym kalendarzu zawodów. Wyjazdowi towarzyszy ogromna mobilizacja wśród zawodników naszej drużyny, każdy podchodzi do zawodów bardzo ambicjonalnie i z wiarą, że w końcu sięgniemy po złoty medal i utrzemy nosa drużynie z Lublina. Wszystkie znaki na niebie wskazywały, że będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze. No i nie myliliśmy się! Pierwszy nasz mecz wygraliśmy 6:0. Drugi mecz, z drużyną z Karczmisk, wygraliśmy 13:1, zaliczając najwyższy wynik zawodów. Po tym meczu zawodnicy uwierzyli, że to ich turniej i złoto jest na wyciągniecie ręki. W półfinale trafiliśmy na odwiecznego naszego rywala, Ośrodek nr 1 z Lublina, z którym jeszcze nigdy nie wygraliśmy – no ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Od samego początku kontrolowaliśmy mecz, by w końcu wygrać po zaciętej walce 3:0. W finale zagraliśmy z chłopakami z Łukowa, którzy tak jak my chcieli zwyciężyć. Mecz był bardzo wyrównany i dopiero rzuty karne zadecydowały o naszym jakże ważnym zwycięstwie.

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Województwa w unihokeju reprezentanci naszej szkoły oraz szkoły z Lublina wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju w Unihokeja w Elblągu, który odbywał się w dniach 26-27.11.2016r. System rozgrywek turnieju, to każdy z każdym. Udział w turnieju wzięło 9 najlepszych reprezentacji z całej Polski. Odbyło się 36 meczów, z czego nasze województwo rozegrało 8. Wygraliśmy 6 meczy, jeden zremisowaliśmy i jeden przegraliśmy: z ubiegłorocznymi Mistrzami Polski, Pyrzycami 0:1. Mecz ten decydował o I miejscu w turnieju. Do zwycięstwa zabrakło nam jednego punktu. W związku z tym nasi zawodnicy zajęli II miejsce w Polsce, mając najlepszy bilans bramkowy – 25 strzelonych i tylko 3 stracone. Mistrzowie Polski w całym turnieju strzelili tylko 15 bramek. Nasz zawodnik Przemysław Mroczek został królem strzelców zdobywając w turnieju 14 bramek.

W dniach 17.11. – 20.11.2016r. uczniowie reprezentowali województwo lubelskie na V Ogólnopolskim Turnieju Bocci w Przemyślu. W zawodach brało udział ponad 100 niepełnosprawnych zawodników z całej Polski, 35 trenerów oraz 60 wolontariuszy. Gra polega na umieszczeniu swoich kul, jak najbliżej paliny, czyli małej, białej kuli. Zawodnik, który umieści swoje kule najbliżej, zdobywa punkty. Nasze województwo reprezentowało czterech uczniów: Beata Mazur, Patrycja Galas, Sylwester Piaseczny oraz Łukasz Żaba. Po zaciętej walce udało się zdobyć 2 miejsce i srebrny medal w rozgrywkach drużynowych, natomiast w grach singlowych: Patrycja Galas – 4 miejsce, Sylwester Piaseczny – 4 miejsce, Łukasz Żaba – 5 miejsce, Beata Mazur – 6 miejsce. Zawody te dostarczyły uczniom, jak i trenerom, niesamowitych emocji i wielu chwil wzruszeń, zachęciły do dalszej aktywności i pracy w tej dziedzinie sportu, jaką jest Boccia.

Więcej o tej dyscyplinie: www.polskaboccia.pl

W grudniu nasz sportowiec Tomasz Kluziak został najszybszym Mikołajem w powiecie. W charytatywnym biegu mikołajkowym na dystansie 7 km pokonał 182 Mikołajów.

Nauczyciele SOSW

Agnieszka Adamczyk

Przemysław Sobina

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies