BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner informacyjny

Strefa Dialogu – innowacyjna przestrzeń dla prawników i organizacji pozarządowych

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu pt. „Strefa Dialogu” - innowacyjnego wydarzenia, które zapowiada budowę nowej jakości w relacjach między organizacjami pozarządowymi a prawnikami.

To trzyetapowy cykl spotkań, który przyniesie nowe spojrzenie na współpracę i otworzy drogę do tworzenia trwałych więzi. Wydarzenie zostanie zorganizowane w kolejnych miesiącach (będą to spotkania jednodniowe – dwu-trzygodzinne rozmowy).

Do kogo skierowane jest wydarzenie?

Radców prawnych i innych profesji prawniczych, którzy są otwarci na rozszerzenie zakresu swoich usług i budowanie swojej marki osobistej oraz renomy kancelarii w obszarach pro bono.

Organizacji pozarządowych, które szukają wsparcia profesjonalnych prawników, są otwarte na dialog i wypracowanie satysfakcjonujących modeli współpracy.

Jaki jest cel wydarzenia?

Strefa Dialogu przełamuje stereotypy i otwiera prawników i organizacje pozarządowe na wzajemną, owocną, atrakcyjną, pełnowartościową dla obu stron współpracę opartą o nowoczesny model pro bono.

Organizacje pozarządowe często borykają się z niezrozumieniem swoich potrzeb w sferze pomocy prawnej. Spotykają się z niechęcią środowiska prawniczego w kwestii nowoczesnej współpracy pro bono oraz stanowi dla nich wyzwanie przekazanie realnych korzyści płynących z takiej współpracy.

Prawnicy chcąc nawiązywać szerokie współprace spotykają się z brakiem zrozumienia ich potrzeb związanych z tym modelem współpracy, obawiają się bycia wykorzystanym i nie chcą być niedocenieni za swój wkład funkcjonowanie danej organizacji.

Strefa Dialogu jest przestrzenią, która przynosi rozwiązanie dla tych wyzwań.

Harmonogram Strefy Dialogu:

Otwarcie wydarzenia: 4 czerwca 2024 r.

I etap wydarzenia: 4 czerwca 2024 r.

II Etap: lipiec 2024 r.

III Etap: sierpień/wrzesień 2024 r.

Podsumowanie: październik/listopad 2024 r.

Więcej informacji o Strefie Dialogu, w tym regulamin udziału, dokładny harmonogram oraz informację o przetwarzaniu danych osobowych, stanowi załącznik do niniejszej informacji.

Termin i sposób zgłoszenia do Strefy Dialogu:

Zgłoszenia można przesyłać w terminie do 27 maja 2024 r.

Jakie organizacje mogą zgłosić chęć udziału w Strefie Dialogu:

  1. nieprowadzące działalności gospodarczej
  2. funkcjonujące w formie stowarzyszenia rejestrowego lub fundacji
  3. działające dla szeroko pojętej pomocy w całej Polsce
  4. nieprowadzące swojej działalności w branży finansowej

Zgłoszenia można dokonać poprzez uzupełnienie formularza zgłoszenia znajdującego się na stronie internetowej Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie pod linkiem: formularz zgłoszenia

Miejsce wydarzenia

Uroczyste otwarcie wydarzenia: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie przy ul. Wallenroda 2E, godzina 14:00.

I Etap: Ośrodek Dydaktyczno-Szkoleniowym Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie przy ul. Wallenroda 4C, godzina 15:30 – 17:30.

Barbara Małyszczak-Piróg

Urząd Miasta Lublin
Biuro Partycypacji Społecznej
Referat ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
ul. Gilasa 3/107, 20-109 Lublin
tel. 81 466 25 55
www.lublin.eu e-mail: barbara.pirog@lublin.eu 

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies