BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Otwarta walizka, w której znajduje się sprzęt do gry boccia. W walizce po prawej stronie w dwóch kolumnach znajduje się sześć czerwonych bil, po środku w jednej kolumnie znajduje się jedna biała bila oraz pasek do walizki, zaś po lewej stronie w dwóch kolumnach - sześć niebieskich bil.

Sprzęt specjalistyczny do boccia

Informujemy, że w ramach projektu "Dostępny UMCS" zakupiono 6 zestawów sprzętu specjalistycznego do boccia, którymi dysponuje Centrum Kultury Fizycznej UMCS.

Boccia to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca się od włoskiej gry w bule – bocce. Polega na umieszczeniu specjalnych kul (czerwonych/niebieskich), nazywanych bilami, jak najbliżej określonego celu (białej bili).

Dozwolone są m.in. rzuty, kopnięcia, stosowanie rynny wspomagającej, a także pomoc asystenta. Gracze mogą przyjąć dowolną pozycję stojącą lub siedzącą. Graczami mogą być zarówno osoby pełnosprawne, jak i osoby z niepełnosprawnościami, co wpływa na integrację uczestników oraz przyczynia się do likwidacji wykluczenia społecznego.

Gra angażuje ciało oraz umysł. Oprócz tego, że kształtuje sprawność fizyczną i poprawia wydolność organizmu, umożliwia także działanie w duchu tolerancji oraz wzajemnego szacunku. Gra zachęca do myślenia, taktycznego planowania rozgrywki i prób przewidywania ruchów przeciwnika.

Boccia oddziałuje na wiele płaszczyzn życia społecznego nie tylko osób z niepełnosprawnościami.

Szczegółowych informacji na temat sprzętu udziela Centrum Kultury Fizycznej UMCS. Sprzęt będzie wykorzystywany do zajęć sportowych oraz zawodów organizowanych przez Centrum Kultury Fizycznej UMCS finansowanych przez Zespół ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.

 

Dane kontaktowe:

Centrum Kultury Fizycznej UMCS
ul. Langiewicza 22, 20-032 Lublin
tel. recepcja (centrala) i wynajem obiektów sportowych: 81 533 20 58
tel/fax: sekretariat: 81 533 71 99
e-mail: ckf@umcs.pl

Źródło: www.umcs.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies