BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Zaproszenie na spotkanie informacyjne dotyczące OWDA

Spotkanie w ramach OWDA

Organizatorzy zapraszają przedstawicieli podmiotów publicznych na spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Ośrodek Wsparcia Architektury Dostępnej (OWDA) – kompleksowe usługi w zakresie dostępności architektonicznej dla podmiotów publicznych”.

Spotkanie odbędzie się 1 grudnia (czwartek) w godzinach 10:00 – 14:00 w Hotelu Forum w Lublinie przy ulicy Obywatelskiej 8.

Spotkanie skierowane jest do podmiotów publicznych zainteresowanych poprawą dostępności architektonicznej swoich obiektów. W szczególności zapraszamy podmioty, które nie brały dotychczas udziału w rekrutacji do OWDA lub nie zakwalifikowały się ze względu na brak miejsc w danej kategorii.

Program spotkania

Na spotkaniu omówimy między innymi:

  • dotychczasowe wyniki naboru do OWDA oraz zasady piątego naboru celowanego,
  • zasady udziału w drugiej ścieżce wsparcia a także
  • różnice między pierwszą i drugą ścieżką wsparcia oraz oferowanymi w nich usługami doradczymi.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele OWDA oraz eksperci specjalizujący się w tematyce dostępności architektonicznej.

Ważnym punktem programu będzie panel dyskusyjny z udziałem m.in. profesora nadzwyczajnego Politechniki Gdańskiej Marka Wysockiego – architekta, głównego Eksperta projektu oraz pani Marty Kulik – architekt Biura Projektowego ARQiteka, Partnera projektu.

Wydarzenie będzie również okazją do indywidualnych konsultacji z ekspertami OWDA w zakresie:

  • rekrutacji do projektu oraz wypełniania dokumentów zgłoszeniowych,
  • wyboru najbardziej optymalnej usługi doradczej oraz
  • porad z zakresu dostępności architektonicznej obiektów.

W trakcie spotkania będzie można także skorzystać z oferty stoiska umożliwiającego doświadczenie potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona.

Potwierdzenie chęci przybycia prosimy zgłosić do dnia 28 listopada 2022 r. na adres: owda@pfron.org.pl lub pod numerem: 22 505 57 31.

Małgorzata Żywicka
Samodzielny Specjalista
Stanowisko ds. postępowań skargowych
Oddział Lubelski PFRON

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies