BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący wydarzenie Organizacje pozarządowe w Europejskiej Stolicy Kultury Lublin 2029

Spotkanie organizacji zainteresowanych procesem starań Lublina o tytuł ESK 2029 – 22 marca

RE:UNION to hasło Europejskiej Stolicy Kultury Lublin 2029. Zdefiniujmy je także, jako szansę na rozmowę o wartościach, zasadach i praktykach współpracy lubelskich ngo’sów, ich problemów i wyzwań, miejsca, które zajmują w przestrzeni miasta.

W związku z tym zapraszamy na spotkanie organizacji zainteresowanych procesem starań Lublina o tytuł ESK 2029 w piątek 22 marca o godz. 16:00 w Sali Obrad Rady Miasta w Ratuszu, Pl. Łokietka 1.
Lublin znalazł się w gronie miast finalistów procesu starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 r. W związku z tym Miasto uruchomiło nowe narzędzia do działań w tym zakresie. Część z nich kierowana jest do lubelskiego trzeciego sektora.
Jesteśmy już po rozstrzygnięciu kilku konkursów związanych z ESK 2029, po naborze pomysłów, które mają szansę stać się inspiracją do napisania finałowej aplikacji oraz przed ogłoszeniem kolejnego, wieloletniego konkursu dla organizacji.
Na spotkaniu tym planujemy:
  • podsumować to, co już nam się wspólnie udało;
  • przedstawić pomysły, jakie zgłoszono do aplikacji oraz sposób ich selekcji;
  • poinformować o nowym konkursie wieloletnim dla organizacji pozarządowych;
  • stworzyć wspólnie listę priorytetowych spraw związanych z trzecim sektorem (nie tylko kulturalnym) w kontekście obchodów ESK Lublin 2029.

Serdecznie zapraszamy!

Kamila Kniaziowska-Szczerba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies