BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promocyjny spotkania o sztuce głuchych z Markiem Laseckim. U góry po lewej kolorowe logo Domu zmysłów z ikonami narządów zmysłów człowieka, poniżej tytuł spotkania z piktogramem PJM. Po prawej dłoń maluje pędzlem na papierze.

Spotkanie o Sztuce Głuchych / z tłum. w PJM

Fundacja Inside Out zaprasza Państwa serdecznie na spotkanie o Sztuce Głuchych z Markiem Laseckim.

Spotkanie odbędzie się 1 grudnia 2020 (wtorek) o godz. 18:00. Transmisja na fanpage’u Fundacji Inside Out 

Wydarzenie będzie tłumaczone z Polskiego Języka Migowego na język polski foniczny przez Irenę Piechę.

Podczas wydarzenia będzie możliwość zadawania pytań. 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy.

Spotkanie skupia się na informacjach dotyczących Sztuki Głuchych w Polsce, w tym GAG, ale także Sztuce Głuchych w Europie i Stanach Zjednoczonych (Deafart).

Dowiecie się jakie pojęcia związane są z Sztuką Głuchych oraz jakie symbole są używane przez artystów tej grupy. Będzie to okazja także do nauczenia się znaków z Polskiego Języka Migowego: artysta, głuchy, oko, ucho, migowy, malarstwo, farba i inne.

Prowadzący:
Marek Lasecki – malarz, Głuchy malarz, grafik i surdopedagog. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Znany animator kulturalny środowiska artystycznego osób niesłyszących w Polsce. Nauczyciel w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych w Warszawie. Edukator dla głuchych w Muzeum Narodowym w Warszawie. Absolwent Wydziału Projektowania Graficznego i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ma wrodzoną miłość do sztuki oraz talent do malowania. Inicjator i współzałożyciel Grupy Artystów Głuchych. Pomysłodawca plenerów artystycznych dla osób niesłyszących, znany animator kulturalny środowiska artystycznego osób niesłyszących w Polsce. Ma bogaty dorobek wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w Polsce jak i za granicą. Dojrzały sposób podejścia doświadczonego artysty do sztuki najlepiej ujmują jego słowa: „Gdy zainteresuje mnie jakiś temat, zastanawiam się w jaki sposób go ująć, by jak najlepiej oddać to co widzę”.

Wydarzenie z projektu Dom Zmysłów realizowanego dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach projektu Dzielnice Kultury oraz darczyńców akcji crowdfundingowej na zrzutka.pl.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies