BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner promujący wydarzenie: spotkanie o aromaterapii

Spotkanie o aromaterapii i zapachu / z tłum. na PJM

Fundacja Inside Out zaprasza na spotkanie o aromaterapii i zapachu z Justyną Pargielą 17 grudnia (czwartek) o godz. 18:00 z tłumaczeniem na Polski Język Migowy Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego.

Udział jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Transmisja live na Facebook-u Fundacji Inside Out.

Podczas spotkania dowiesz się o roli węchu, jak zapach wpływa na poznawanie i na inne zmysły, jaki wpływ na nasze organizm mają zioła, jakie są działania i zastosowania zapachów w życiu codziennym.

Zioła wnosiły klimat w nasze życie nie tylko poprzez picie naparów czy używanie ich w maściach. Działały również poprzez zapachy. Zarówno w formie olejków eterycznych używanych jako perfumy czy lekarstwa, ale również w formie kadzideł. Szyto także woreczki zapachowe nasenne lub na omdlenia.

Na spotkaniu będzie możliwość zadawania pytań.

Justyna Pargieła z DziczeJemy – dziecko natury. Propagatorka dzikich roślin jadalnych, własnoręcznie zbieranych ziół, octów roślinnych, olejów, kiszonek, ziołowych soli i kadzideł. Sposobów na zdrowie i urodę poszukuje na łące, w lesie i w ogrodzie. Rośliny fascynowały ją od dziecka. Wychowała się w leśniczówce z babcią, która zbierała zioła. Pieląc ogródek, czuła, że szkoda wyrzucać kłącza perzu, więc suszyła i przechowywała je w woreczkach. Jako ośmiolatka pomagała siostrze Joannie, studentce farmacji, zbierać w lesie okazy do zielnika. W wieku 18 lat została wegetarianką. Kilkanaście lat temu, gdy w rodzinie pojawiły się poważne choroby, zainteresowała się fitoterapią. Tematykę roślin zgłębia naukowo. Najpierw ukończyła studia z zakresu ziołoznawstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim, z kolei w Krośnie studiowała towaroznawstwo zielarskie u dr Henryka Różańskiego, guru polskich fitoterapeutów. Zrobiła kurs Zielarz -fitoterapeuta w Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach. Zawodowy naturopata.

Wydarzenie z projektu Dom Zmysłów realizowanego dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach projektu Dzielnice Kultury oraz darczyńców akcji crowdfundingowej na zrzutka.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Inside Out.

Źródło: Facebook

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies