BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Grupa kobiet na wspólnym spotkaniu.

Spotkanie kobiet

Dnia 12 stycznia 2011 r. w siedzibie Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych przy ul. Nałęczowskiej 30 (Galeria Parada) odbyło się spotkanie uczestniczek projektu „Dla zdrowia i urody życia II”. Przybyła Pani Prezes LFOON Alicja Jankiewicz, 19 matek dzieci niepełnosprawnych oraz Maria Podlipniak i Anna Szmidt – reprezentantki kadry projektu.

Uwagi, spostrzeżenia i sugestie dotyczące zatrudniania matek dzieci niepełnosprawnych zgłaszane przez uczestniczki spotkania opierały się głównie na możliwości podjęcia pracy w systemie elastycznych godzin pracy. Taka opcja umożliwiłaby matkom połączenie opieki nad dzieckiem z pracą zawodową. Podkreślały częste kierowanie przez poradnie psychologiczno – pedagogiczne dzieci ze złożoną niepełnosprawnością na nauczanie indywidualne w domu co skutkuje zamknięciem drogi do podjęcia pracy zawodowej, pogłębianiem się izolacji i osamotnieniu. Mówiły o niespodziewanych zmianach w stanie zdrowia dzieci (pogarszaniu się) co jest ważnym aspektem w podjęciu decyzji o zatrudnieniu. Zauważyły brak w Lublinie i okolicach przedszkola z szerokim spectrum metod terapii i rehabilitacji dla dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Panie, które po zakończeniu projektu podjęły pracę, opowiadały o swoich przeżyciach, problemach i satysfakcji z tym związanej oraz o wzroście logistyki w ich, jakże odmienionym, życiu.

Cieszy nas fakt nieobecności na spotkaniu kilku pań gdzie powodem była praca zawodowa lub rozpoczęta działalność gospodarcza. A propos działalności to pani Sylwia Gołębiowska otworzyła Salon Fryzjersko – Kosmetyczny przy ul. Paganiniego 12 i serdecznie zaprasza osoby zainteresowane.

Osoby zainteresowane podjęciem działalności gospodarczej zachęcam do zapoznania się z informacjami w artykule pt. 40 tysięcy złotych na własny biznes. Rusza nabór wniosków.

Spotkanie minęło w miłej atmosferze. Beneficjentkom Projektu w imieniu Zarządu LFOON oraz własnym życzę samych dobrych dni w życiu. W procesie poszukiwania pracy życzę Pracodawców o wysokim poziomie zrozumienia sytuacji osobistej każdej matki dziecka niepełnosprawnego.

Anna Szmidt

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies