BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner promujący wydarzenie

Spotkanie autorskie z Hanną Pasterny w Bibliotece w Świdniku (25 października)

W środę, 25 października, warto wybrać się do filii nr 3 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku. O godzinie 17:00 rozpocznie się tam spotkanie autorskie z Hanną Pasterny, autorką książek: "Moje podróże w ciemno" oraz "Jak z białą laską zdobywałam Belgię".

Autorka, absolwentka filologii romańskiej i studiów podyplomowych z poradnictwa psychologicznego, porusza w książkach ważne kwestie dotyczące barier, na jakie napotykają osoby z niepełnosprawnościami.

Z czytelnikami dzieli się swoimi przemyśleniami oraz refleksjami, a także spostrzeżeniami z licznych podróży. Otrzymała wyróżnienia, takie jak: Człowiek bez barier, Lady D oraz Nagroda Rzecznika Praw Obywatelskich im. Macieja Lisa dla zaangażowanych w ochronę praw osób z niepełnosprawnościami.

W „Jak z białą laską zdobywałam Belgię” opisuje swój czteromiesięczny pobyt w Liège, dokąd wyjechała na Europejski Wolontariat. Pisze o codzienności, ciekawych miejscach, niezwykłym spotkaniu z rodziną pisarki Marii Gevers.

„Tandem w szkocką kratkę” to opowieść o jej pracy i przyjaźni z panią profesor z Glasgow, która zna kilkanaście języków, tworzy wynalazki dla osób niepełnosprawnych, jest Żydówką, weganką i ma zespół Aspergera – zaburzenie ze spektrum autyzmu. Ta pełna humoru książka to zderzenie różnic i kontrastów, lecz także szukanie dróg do porozumienia. Otrzymała rekomendacje pisarki Małgorzaty Musierowicz, ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego zaangażowanego w dialog pomiędzy katolikami i żydami oraz śp. Marka Plury, wówczas posła, który poleca ją zwłaszcza młodzieży mającej często problemy z samoakceptacją i znalezieniem sensu życia.

W książce „Moje podróże w ciemno” opisuje swoje podróże po Polsce, Europie i samodzielną wyprawę do USA. Składa się z dziesięciu rozdziałów, m.in. o przygodach w pociągach, hotelowych niespodziankach, zabawnych językowych wpadkach, poruszaniu się z białą laską, tradycjach religijnych w różnych krajach. Czytelnicy “Tandemu w szkocką kratkę” ponownie spotkają się też z bohaterką tamtej książki. Autorka opisuje również wirtualną podróż na Korsykę, podpowiada, jak przygotować się do podróży i co zrobić, gdyby ktoś bliski uległ wypadkowi za granicą. Książkę objęła patronatem radiowa Dwójka, rekomenduje ją także podróżniczka Elżbieta Dzikowska.

Wydarzenie przewidziane jest dla młodzieży i dorosłych, a wstęp jest bezpłatny.

Fragmenty książek można przeczytać na stronie internetowej autorki: www.hannapasterny.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniami biblioteki sprawuje Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson.

Organizator:

MPB Filia nr 3
ul. gen. Maczka 3,
21-040 Świdnik

e-mail: filia3@bibliotekaswidnik.pl

tel. 690 454 990

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies