BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Społeczny Kiermasz Wielkanocny 2 Galerii Olimp, widok na stoiska z I piętra galerii

Społeczny Kiermasz Wielkanocny w Galerii Olimp w Lublinie

W sobotę, 25 marca 2023 r. w godzinach 10:00 - 16:00 w Galerii Olimp odbył się Społeczny Kiermasz Wielkanocny, organizowany przez Prezydenta Miasta Lublin we współpracy z Galerią, która po raz kolejny udostępniła swoje gościnne przestrzenie.

Swoje wyroby rękodzielnicze zaprezentowały placówki edukacyjne, warsztaty terapii zajęciowej i organizacje pozarządowe, działające na rzecz poprawy jakości życia seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

“Podejmując inicjatywy takie jak Społeczny Kiermasz Wielkanocny, chcemy aby wśród mieszkańców i mieszkanek Lublina wzrastała świadomość tego jak można nieść pomoc i okazywać solidarność społeczną. To także element promocji aktywności placówek, instytucji oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów. Wydarzenie służy też popularyzowaniu wiedzy na temat praw, potrzeb i możliwości tych grup społecznych” – zapowiadała przed wydarzeniem Pani Monika Lipińska –  Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Na stoiskach wystawców można było nabyć piękne, ręcznie robione ozdoby świąteczne: palmy wielkanocne, pisanki wykonane najróżniejszymi technikami, stroiki, wianki, wyroby z wikliny, kartki świąteczne, ceramikę czy biżuterię. Każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie lub w prezencie dla kogoś bliskiego. Na stoisku Urzędu Miasta Lublin można było m.in. złożyć wniosek  na Lubelską Kartę Seniora i Kartę “Rodzina Trzy Plus” a najmłodsi mogli otrzymać specjalny dodatek do Gazety Wyborczej z lubelskimi kolorowankami.

Dodatkową atrakcję dla najmłodszych stanowiły zabawy i animacje z wielkanocnym zajączkiem, zajęcia plastyczne oraz pisankowa ścianka fotograficzna.

Wszyscy chętni mogli wziąć udział w warsztatach florystycznych i osobiście wykonać stroik lub palmę świąteczną pod okiem instruktorek florystyki z lubelskiego Kolegium Pracowników Służb Społecznych, mieszczącego się przy ul. Sulisławickiej 7.

Cały dochód z kiermaszu przeznaczono na pomoc najbardziej potrzebującym seniorom i nie tylko. Wydarzenie promowało cenną ideę niesienia pomocy i okazywania solidarności z tymi, którzy poprzez dzieło swoich rąk, talent i zdolności do wytwarzania pięknych przedmiotów wniosą wiele radości w przedświąteczny czas.

Organizatorzy: Prezydent Miasta Lublin i Galeria Handlowa OLIMP.

Galeria zdjęć

Relacja i foto: Wiktoria Kwiecień

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies