BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący spektakl "Serce"

Spektakl z cyklu Dekalog Teatralny pn. Serce [16+] /z tłum. w PJM

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na spektakl z cyklu Dekalog Teatralny pt. "Serce"

Pokazy odbędą się 21, 22 oraz 23 czerwca o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury

Spektakl z tłumaczeniem na polski język migowy będzie dnia 22 czerwca 2024 r. o godz. 18:00. Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego 

Bilety można kupić na stronie internetowej Centrum Kultury w Lublinie: cklublin.bilety24.pl/…

O spektaklu

Niepewność jest rzeczą ludzką, pewność jest rzeczą boską.

Życie to ciągłe dokonywanie wyborów. Podejmując decyzję chcemy mieć pewność, że jest ona słuszna. Gdzie jednak szukać potwierdzenia? Czy mamy zaufać samym sobie, czy jednak powinniśmy odnieść się do zewnętrznego gwaranta?

Spektakl „Serce” odnosi się do drugiej części „Dekalogu” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Nie jest to jednak odniesienie bezkrytyczne, a próba dialogu z klasycznym dziełem oraz z drugim przykazaniem „Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego nadaremno”. Od czasów filmu Kieślowskiego minęło ponad trzydzieści lat. Coraz rzadziej szukamy odpowiedzi w religiach. Boga coraz rzadziej szukamy w kościele. Nie oznacza to jednak, że nasza potrzeba pewności zniknęła.

Lili – aktorka po czterdziestce – pracuje przy próbach do spektaklu inspirowanego drugą częścią „Dekalogu” Kieślowskiego, reżyserowanego przez uznanego reżysera teatralnego Losa. Podczas prób zespół aktorski wraz z reżyserem pracują nad historią Doroty. Akcja próbowanej przez nich sztuki rozgrywa się w dniu osiemnastych urodzin jej syna Mateusza, podczas których oznajmia on, że jego dziewczyna Ania jest w ciąży.

W spektaklu temat trudnych życiowych decyzji łączy się i przenika z rozważaniami na temat teatru. Obu tym wątkom towarzyszy pytanie o sens i o to, czemu warto się poświęcić.

Wideozaproszenie w języku migowym Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego 

Źródło: ck.lublin.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies