BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Pośrodku grafiki brązowy napis: NAŁĘCZOWSKIE OPOWIEŚCI na beżowym tle. Wokół motywy ludowe i kwiatowe.

Spacer historyczny “Kulturotwórcza rola kobiet” – z tłum. PJM

Nałęczowski Ośrodek Kultury, Kino Cisy Nałęczów zaprasza w sobotę 17 lipca o 16:00 na spacer historyczny “Kulturotwórcza rola kobiet” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego przez Łukasza Grzesiuka. Udział w spacerze jest bezpłatny.

START: Spacer rozpoczyna się na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury, ul. Lipowa 6, Nałęczów.

Obowiązują zapisy telefoniczne: 81 501 40 69 lub za pomocą formularza.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Otwieracz podczas spaceru jest możliwość skorzystania z asysty dla osób z niepełnosprawnościami – zaznacz taką opcję w formularzu.

Spacer poprowadzi Maria Mironowicz-Panek – wieloletnia kustoszka Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, autorka licznych publikacji o Nałęczowie. Będzie to opowieść o Faustynie Morzyckiej, Oktawii Żeromskiej, Walentynie Nagórskiej, Helenie Truszkowskiej i wielu innych niezwykłych kobietach działających w Nałęczowie w XIX i XX w.

Do Nałęczowa można dojechać bezpośrednio z Lublina i Puław. Aktualne rozkłady jazdy można sprawdzić na portalu e-podroznik.pl. Początek spaceru ma miejsce w odległości 400 m od przystanku. Spacer będzie odbywał się w przestrzeni miejskiej Nałęczowa, gdzie jest wiele barier architektonicznych – nierówna powierzchnia chodników, wysokie krawężniki, strome podjazdy czy schody.

Spacer odbywa się w ramach projektu “Nałęczowskie Opowieści”. Program i więcej informacji dostępne na stronie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury.

Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies