BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012

Solidarność międzypokoleniowa

W każdym społeczeństwie ważną rolę odgrywa solidarność międzypokoleniowa. Jest ona fundamentem, na którym buduje się przyjazne relacje między pokoleniami ludzi w jesieni swojego życia i pokoleniem dopiero wchodzącym w dorosłe życie.

 Aula Centrum Konferencyjnego Caritas Archidiecezji Lubelskiej była miejscem uroczystości „Most Pokoleniowy”. Wydarzenie zorganizowano 25 kwietnia 2012 r. w ramach obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Święto uczczono występami artystów i zespołów reprezentujących pokolenia seniorów, młodzieży i dzieci. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała występy chórów, zespołu tanecznego seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Piękną piosenkę wykonała Magda Welc, zwyciężczyni programu „Mam Talent” emitowanego w TVN.

O potrzebie organizowania podobnych wydarzeń świadczy doskonały nastrój, w jakim widzowie opuszczali gościnną aulę Caritas.

Krzysztof Rzepecki

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies