BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Solidarni wobec wyzwań …

W dniu 16 listopada w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej odbyła się konferencja „Solidarni wobec wyzwań – opracowanie rozwiązań wspierających osoby z niepełnosprawnością w Chełmie”.

Poza przedstawicielami lokalnych organizacji wspierających niepełnosprawnych, wzięli w nim udział pracownicy Wydziału Spraw Społecznych UM w Chełmie, władze samorządowe oraz eksperci Rzecznika Praw Obywatelskich. Tematem wiodącym spotkania była prezentacja istniejących form wsparcia dla osób głęboko upośledzonych umysłowo, które zakończyły obowiązek szkolny.

Swoje działania zaprezentowało Stowarzyszenie „Krok za Krokiem” z Zamościa, które od kilkunastu lat wdraża modelowe formy wspierania osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas spotkania zebrano wnioski, które będą podstawą dalszych działań, między innymi posłużą opracowaniu oferty dla osób niepełnosprawnych po 25 roku życia.

Tomasz Jędrzejewski

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies