BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plansza z zaproszeniem na seanse kina przyjaznego sensorycznie

Sierpniowy seans przyjazny sensorycznie w Zamościu

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

Najbliższy seans z cyklu: Kino przyjazne sensorycznie odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2023 r. o godz. 12:00. Na ekranie O psie, który jeździł koleją. Opowieść o tym, jak bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem.

Podczas seansu z cyklu „Kino przyjazne sensorycznie” światła są przyciemnione a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie się w przestrzeni kina. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu. Ponieważ wiele dzieci/osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców przekąski. Celem naszego działania jest zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.

3 piktogramy o treści: kino przyjazne sensorycznie

Bilety

Sprzedaż biletów online lub w kasie kina.

Cena: 22 zł.

Więcej informacji

Dostępność architektoniczna

Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu, 22-400 Zamość, ul. Odrodzenia 9


Do budynku prowadzą 4 wejścia od ul. Odrodzenia. Wejście do budynku z poziomu gruntu. Przy budynku są wyznaczone miejsca parkowania dla osób niepełnosprawnych. Budynek wyposażony jest w schody oraz windę przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Wszelkie sprawy można załatwić na parterze budynku w kasie kina, znajdującej się przy wejściu głównym. W budynku znajdują się toalety dla osób niepełnosprawnych oznaczone piktogramami. Dopuszcza się wstęp z psem asystującym.

W sali kinowej nr 2 znajduje się pętla indukcyjna.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Pracownicy nie znają język migowego.

Małgorzata Stępniewska
Specjalista ds. marketingu i sprzedaży
Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu
22-400 Zamość, ul. Odrodzenia 9
tel. 84 639 23 13

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies