BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner z logo projektu - Standardy dostępności kultury WSPÓLNA SPRAWA

Ruszyły szkolenia grupy konsultacyjnej – Wspólna Sprawa

W ramach projektu Standardy Dostępności Kultury - Wspólna Sprawa rozpoczął się cykl szkoleń dla grupy konsultacyjnej, która będzie pracować nad stworzeniem standardów dostępności kultury dla miasta Lublin.

Do tej pory odbyły się dwa szkolenia, które objęły temat aktów prawnych dotyczących dostępności, a przeprowadził je Dominik Szurgot (Stowarzyszenie “Otwieracz”). Pozostałe spotkania będą omawiały takie kwestie jak: savoir-vivre w kontakcie z osobą z niepełnosprawnością, samorzecznictwo, tworzenie dostępnych wydarzeń, monitorowanie i audytowanie dostępności oraz kompetencje liderskie.

Kadra szkoleniowa składa się ze specjalistów w swoich dziedzinach. To osoby o dużym doświadczeniu i wiedzy z danego obszaru, wśród prowadzących są tacy eksperci, jak: Monika Dubiel, konsultantka rozwiązań dedykowanych osobom z niepełnosprawnością wzroku, szerszej publiczności znana jako współprowadząca kanał VIP TeamIza Sopalska-Rybak założycielka i prezeska Fundacji Kulawa WarszawaWioleta Jóźwiak, koordynatorka ds. dostępności Muzeum Historii Żydów Polskich, Członkini Zarządu Fundacji Akacja; Basia Pasterak i Olga Curzydło, koordynatorki dostępności w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie.

Grupa konsultacyjna składa się z osób z niepełnosprawnościami oraz przedstawicielek i przedstawicieli lubelskich organizacji pozarządowych. Wszyscy zgłosili chęć udziału w projekcie na wcześniejszych etapach realizacji. Osoby z niepełnosprawnościami miały taką możliwość w trakcie badania grupy docelowej, natomiast organizacje społeczne zgłaszały się poprzez przygotowany w tym celu formularz.

Projekt jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności — Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków NOWE FIO.

Osoba do kontaktu:

Justyna Kazek – koordynatorka projektu
tel. 512 812 468

Galeria zdjęć

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies