BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Krasnostawski Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Rudnik otwarty na niepełnosprawnych

Krasnostawskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na czele z prezesem Panem Wiesławem Podgórskim wraz z nieocenioną pomocą decydentów Gminy Rudnik i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizowało spotkanie w budynku Sali Gimnastycznej w Rudniku.

Spotkanie poruszało kwestie organizacyjne mającego powstać w niedługim czasie Gminnego Ośrodka Wsparcia. Gośćmi, którzy zaszczycili swoją obecnością to sekretarz gminy Pan Stanisław Repeć i dyrektor GOPS Pani Halina Żuławska. Jednak najważniejszymi osobami byli potencjalni uczestnicy Ośrodka.

Przedstawienie prezentacji przez prezesa Stowarzyszenia rozpoczęło spotkanie. Sama prezentacja zawierała w sobie nie tylko suchą teorię o prowadzeniu i działalności stowarzyszenia ale, przede wszystkim niezbite dowody – zdjęcia z uroczystości, zdjęcia prac zrobionych przez podopiecznych pracowni terapeutycznych – świadczące o wielkim zaangażowaniu naszych wychowanków w życie kulturalne, społeczne i zawodowe.

Aktywność, otwartość i zaangażowanie w wielu imprezach sprawiają, że osoby niepełnosprawne podnoszą swoje kwalifikacje, zwiększają możliwości, podwyższają samoocenę a to prowadzi do normalizacji życia poprzez pełnienie różnych ról społecznych. Umiejętność wchodzenia w relacje społeczne, podtrzymywanie dialogu ubogaca wewnętrznie ludzi z wszelkiego typu niepełnosprawnościami. Dlatego znaczący wpływ odgrywają rehabilitacja społeczna, medyczna i zawodowa. Należy pomóc osobom niepełnosprawnym by mogły i potrafiły funkcjonować w społeczeństwie, gdyż największym i najlepszym lekarstwem jest więź z drugim człowiekiem a więc okazywane serce czyniące cuda.

Punkt kulminacyjny stanowiły pytania zainteresowanych Ośrodkiem Wsparcia, rozmowy z prowadzącymi i podopiecznymi stowarzyszenia. Dzielili się oni doświadczeniem, wrażeniami i przeżyciami w ciągu wielu lat uczestniczenia w placówce.

Atmosferę uświetnił poczęstunek przygotowany przez instruktorki terapii zajęciowej. Goście chętnie poddawali się degustacji ciast do których panie serwowały herbatę i kawę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem Ośrodka Wsparcia. To tak niewiele uczynić ten pierwszy krok, a dostaje się tak wiele. Nie wierzysz? Sprawdź!

Jerzy Weremko

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies