BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Rodzinnie w Nadrybiu

W dniu 11.06.2017 r. w Nadrybiu już po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny. W tym roku imprezie towarzyszyło następujące hasło: „Zapomnij o stresie, niech cię muzyka niesie”.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Świata, kolejna część natomiast odbyła się na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu.

Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest

oddziaływanie własnym dobrym przykładem (…)

Albert Einstein

Kobieta stoi na scenie. Scena jest kolorowa. Wisi napis zapomnij o stresie. Przed kobietą mikrofon stojący.

Prowadząca Piknik Rodzinny

Na uroczystość przybyli pracownicy szkoły, uczniowie wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście, m.in. Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego – pan Kazimierz Radko, Wójt Gminy Puchaczów – pan Adam Grzesiuk, Skarbnik Gminy Puchaczów- pani Barbara Marcinek,  Prezes Stowarzyszenia „Nasza Świetlica-Pomocna Dłoń”- pan Andrzej Mitura, Prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej – pani Maria Lisek-Zięba wraz z instruktorami i podopiecznymi,  Przewodnicząca Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Puchaczów – pani Grażyna Szafranek, Członek Komisji Profilaktyki  i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Puchaczów – pan Robert Lis,  Radny Gminy Puchaczów – pan Roman Gnyp, Przewodniczący Komisji Oświaty w Gminie Puchaczów – pan Stanisław Radko, pani Marzena Radko – Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Nadrybiu, sołtysi –  pani Henryka Środek i pani Agnieszka Gil,  pracownicy i uczestnicy Domu Dziennego „Senior-Wigor” w Bogdance oraz nauczyciele okolicznych szkół wraz z młodzieżą.

W trakcie trwania pikniku organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji dla przybyłych gości, m.in.:

  • akcja oddawania krwi;

  • występy artystyczne przedszkolaków, uczniów i zaproszonych gości;

  • konkursy i zabawy rodzinne;

  • wspólne grillowanie;

  • rozstrzygnięcie konkursów: „Pióro Wójta Puchaczów”, „Zrolowani”, „Zdrowo jesz – lepiej żyjesz”, „Szczęśliwa Rodzina”;

  • charytatywny „Bieg po zdrowie”;

  • mecz piłki nożnej.

Na zdjęciu są fotele do oddawania krwi. W tle okna.

Akcja Krwiodawstwa

Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy wziął aktywny udział w tej uroczystości. Zespół Bębnoludy i solista Łukasz Lisek wystąpili na scenie ze swoim repertuarem. Bębniarze zagrali znane i lubiane utwory, tj. „Skrzypek na dachu”, „Polka Kijem Capa”, czy też wiązanki utworów – Kankan Kadryl czy Ukraińskie melodie ludowe. Łukasz zaś zaśpiewał następujące piosenki: „Napiszę do ciebie”, „Zaczarowany fortepian” i „Kochaj ile sił”. Oprócz występów artystycznych WTZ przygotował także kiermasz prac, które są wykonywane podczas zajęć w placówce. Podziwiać, jak również zakupić można było maskotki, ozdobne puszki, kartki okolicznościowe i inne rzeczy zrobione przez osoby z niepełnosprawnością. Swój dorobek artystyczny prezentowali także grupy przedszkolaków oraz uczniowie, którzy śpiewali, tańczyli oraz grali na instrumentach, m.in. keyboard, saksofon.

Ludzie stoją na scenie. Pisze piknik rodzinny 2017. Kobiety mają czerwone spódnice i grzechotki w rękach. Mężczyzni tamburyny i bębny.

Bębnoludy wraz ze wsparciem publiczności

Następnie Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ogłosiła zwycięzców konkursów oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody – niektóre z nich wykonane zostały w Warsztacie.

Kobieta stoi na scenie. W dłoni trzyma teczkę. w tle i ne kobiety stojące na scenie.

Wręczanie nagród w konkursie „Zdrowo jesz – lepiej żyjesz”

Występom na scenie towarzyszyły stoiska rękodzieła, z książkami, z zabawkami dla dzieci, malowaniem twarzy i włosów.  Można  było też zakupić kosmetyki i miło spędzić czas  w kawiarence przy pysznym ciastku, lodach, herbatce i posilić się kiełbaską z grilla oraz degustować wyroby Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Piaski.

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność,

nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza,

odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.

Józef Ignacy Kraszewski

Eliza Cyfra

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies