BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Szerokie drzwi prowadzące do przestrzeni młodzieżowej Kosmos

Relacja z wizyty w Kosmosie

Dnia 31 lipca zespół w składzie Kaja Lorenz (osoba niewidoma) oraz Zuzanna Markowska (osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim), uczestniczyły w warsztatach dotyczących projektowania nowej przestrzeni młodzieżowej.

“Kosmos” mieści się przy Alejach Racławickich 31, blisko przystanku autobusowego Rondo Krwiodawców w Lublinie. Jest to wyremontowana droga, co niweluje wszelkie bariery architektoniczne. Parking przy budynku nie posiada miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami. W pobliżu znajduje się apteka i sklep Żabka.

Parterowy lokal składa się z 7 pomieszczeń, w stanie surowym. Opiekunowie przestrzeni (Fundacja Teatrikon), zakładają w lokalu totalny remont, w tym burzenie ścian i aranżacje budynku na nowo, więc trudno cokolwiek powiedzieć na ten moment o funkcjonalności i przystosowaniu. Co cieszy, i opiekunowie i młodzież, która pracuje nad projektem, ma świadomość tego, by przestrzeń była przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Naszą rekomendacją była komfortka czy to jako miejsce stałe czy w formie wypożyczania przenośnej komfortki z LFOON-u. 

Więcej o komfortce można przeczytać pod linkiem: lfoon.pl/spoleczna-inicjatywa-przewijamy-polske

Przestrzeń posiada malutki balkonik z dwoma wyjściami.

Zespół będzie monitorować przebieg prac w przestrzeni i chętnie będzie służyć dalszym wsparciem i radą w kwestiach dostępności.

Zuzanna Markowska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies