BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Szerokie drzwi prowadzące do przestrzeni młodzieżowej Fajne Miejsce

Relacja z wizyty w „Fajnym Miejscu”

Dnia 5 lipca zespół w składzie Kaja Lorenz (osoba niewidoma), Łukasz Lewicki (osoba niedosłysząca) oraz Zuzanna Markowska (osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim), mieli przyjemność spotkać się z panią Moniką Czapką z Fundacji 5Medium, która to jest opiekunem nowopowstającej przestrzeni młodzieżowej. Lokal mieści się przy ulicy Jana Sawy 5 w Lublinie.

Prowadzi do niego dosyć kręta droga w osiedlu, co może być dezorientujące, w dodatku po drodze napotykając na różne bariery, np. w postaci wysokich krawężników.

“Fajne miejsce”, bo taką nazwę przyjmie przestrzeń, znajduje się na parterze, bez znaczących barier architektonicznych z dość szerokim wejściem. Przed wejściem znajdują się dwa miejsca postojowe. Zarekomendowaliśmy odmalowanie ich, postawienie pionowego oznaczenia oraz obniżenie wjazdu na chodnik, czym powinna się zająć spółdzielnia, administrująca tym parkingiem.

Lokal składa się z 7 pomieszczeń w tym łazienki, która znajduje się w trakcie procesu dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W związku z tym, że lokal jest w fazie remontu, nie jesteśmy w stanie określić jego cech funkcjonalności, natomiast zostaliśmy zapewnieni, że zostaniemy zaproszeni przez panią Monikę do przestrzeni jeszcze raz, w celu weryfikacji naszych uwag i spostrzeżeń. Niemniej jednak wszystko wskazuje, że miejsce ma potencjał, aby stać się przyjazne i odpowiadające potrzebom osób z niepełnosprawnością.

Zuzanna Markowska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies