BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Pamiątkowe zdjęcie Członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Otwarty Krąg" z Kurowa przed pałacem w Radzyniu Podlaskim

Relacja Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Otwarty Krąg” z Kurowa

Nasi członkowie nie ustają w pragnieniu poznawania uroków naszego, pięknego kraju. Tym razem wybraliśmy te bliższe nam, choć niekoniecznie znane tereny.

Lubartów

W niedzielę 10 września udaliśmy się do Lubartowa, aby od Mszy Św. w zabytkowym kościele Św. Anny rozpocząć naszą wycieczkę. Następnie miejscowy ksiądz opowiedział nam o historii tego sanktuarium, zabytkach znajdujących się w tej pięknej świątyni a następnie oprowadził nas po parafialnym muzeum gdzie mogliśmy podziwiać wiele cennych eksponatów.

Radzyń Podlaski

Z Lubartowa udaliśmy się do Radzynia Podlaskiego, aby tam podziwiając przepiękny, unikatowy w Polsce pałac w stylu rokoko, zapoznać się z historią tego obiektu, jak i całego regionu. Pani przewodniczka w barwny sposób nakreśliła nam pełny rys historyczny i tylko lekki niedosyt sprawił fakt, że z powodu remontu nie udało nam się zwiedzić pałacu od środka.

Następnie udaliśmy się do kościoła pw. Trójcy Świętej – jednego z czołowych dzieł architektury „renesansu lubelskiego”. To prawdziwa perełka późnorenesansowego budownictwa sakralnego w Polsce. Na naszej drodze nie zabrakło również obiektu z niedalekiej, bolesnej przeszłości – niemieckiej i ubeckiej katowni.

Finalnym etapem naszej wycieczki była wizyta u Przyjaciółki naszego Stowarzyszenia. Zajadając się pysznym bigosem i pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami miło spędziliśmy czas. Piękna, słoneczna pogoda która towarzyszyła nam podczas całej wycieczki dodatkowo sprawiła, że wszyscy wróciliśmy do Kurowa w bardzo dobrych humorach.

Zarząd Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych “Otwarty Krąg” w Kurowie

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies