BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Otwórzmy przed nimi życie,.

Relacja Łukasza Tadeusza Liska z Festiwalu Piosenki, Teatru, Tańca i Plastyki w Łęcznej

XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki, Teatru, Tańca i Plastyki organizowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Koło w Łęcznej.

Festiwal rozpocząłem śpiewając piosenki – Niebo błękitne dokoła zboża przekwitły bo czas, a tutaj w Łęcznej ktoś woła witamy, witamy was. Dziś Łęczyńska Ziemia wita do zabawy prosi was a hasło festiwalu wszystko mówi już za nas…. , była to wiązanka  piosenek którymi rozpoczynałem wszystkie festiwale.

Festiwal bardzo mi się podobał, było dużo kolegów i fajnie przedstawiali i bawiliśmy się.

A ja razem z kolegami z warsztatu i panem Jackiem (instruktor) graliśmy na bębnach, pan nas nauczył, najpierw zagrał pan Jacek potem ja i razem wszyscy to fajny kawałek.

A jeszcze byłem fotografem w  naszym przedstawieniu, wystąpili w nim Kasia, Daniel, Ela, Gosia i  Kasia a wszyscy bili nam brawa.

W festiwalu brali udział także małe dzieci ze szkoły i była ich pani dyrektor i grały na cymbałkach.

Pani Kasia i pan Paweł oni mówili kiedy kto ma wystąpić i bawili się ze wszystkimi.

Do nas na festiwal przyjechało dużo ludzi wielu już znam to koledzy i koleżanki, byli też z zagranicy, ładnie tańczyli w szkole i w kościele ( festiwal odbywał się w jednej z łęczyńskich szkół, przed rozpoczęciem mszy – odprawianej w intencji uczestników festiwalu i na zakończenie były krótkie prezentacje artystyczne zespołów) .

Po mszy przychodzili do nas ludzie i mówili, że tak ładnie się odprawiało.

W szkole jadłem razem ze wszystkimi śniadania, obiady i kolacje smakowało mi i kolegom, zjadali wszystko co dostali nic na talerzach nie zostawało.

Razem z kolegami z Węgier i Piotrem (akustyk) grałem na dyskotece i super była zabawa i mieliśmy dużo ciasta i picia.

Podobały mi się warsztaty pan Wojtek (warsztaty interaktywne) uczył wszystkich różnych tańców a potem jak był koncert na zakończenie to wszyscy zatańczyli.

Były nagrody dla zespołów i dawał je pan burmistrz, starosta, dwóch panów z Lublina i pani z Łęcznej ona do nas przychodzi a nagrody wręczał pan dyrektor szkoły (przewodniczący Rady Powiatu)

Dostałem od pana Andrzeja z Lublina (Pan Andrzej Borys reprezentujący wojewodę Lubelskiego)  śliczny album a i nagrodę od pana Prezydenta  Bronisława Komorowskiego.

W naszych warsztatach robiliśmy różne rzeczy na wystawę, była ona na sali tam gdzie wszyscy występowali i jeszcze były losy i można było wyciągnąć różne rzeczy zabawki, książki, płyty.

Chcę aby był festiwal bo mogę występować razem z innymi i tańczyć a i mówią też o tym w radiu i telewizji.

Jak wręczane były nagrody to grałem fanfary, które sam wymyśliłem je.

Łukasz Tadeusz Lisek

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies